more_horiz
Wiadomości

Brutalny atak Rosjan. Ostrzelali Kramatorsk zakazaną amunicją kasetową

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2023 00:10
Rosjanie ostrzelali w sobotę Kramatorsk w obwodzie donieckim amunicją kasetową - poinformował szef tamtejszych władz obwodowych Pawło Kyryłenko. Co najmniej dwie osoby zginęły, 10 zostało rannych.
Ukraina. Rosjanie ostrzelali Kramatorsk amunicją kasetową
Ukraina. Rosjanie ostrzelali Kramatorsk amunicją kasetowąFoto: Shutterstock/Sviatoslav_Shevchenko

Kyryłenko powiedział, że Rosjanie zbombardowali miasto, celując w Park Biernackiego. Według wstępnych informacji uszkodzonych zostało kilkanaście budynków mieszkalnych i kilka samochodów.

Dodał, że Rosjanie użyli zakazanej przez prawo międzynarodowe amunicji kasetowej. - Oni celowo uderzają w miasto, próbując zabić jak najwięcej jego cywilów - podkreślił.

Ukraina. Raport z frontu

Na okupowanych obszarach obwodu ługańskiego Rosjanie rozpoczęli masowe szkolenia wojskowe mężczyzn, posiadających paszporty tzw. LNR i Federacji Rosyjskiej - informuje w raporcie w Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy. Zdaniem ukraińskiej armii przeprowadzono w ten sposób faktyczną ukrytą mobilizację całej ludności męskiej kilku osiedli w obwodzie. Cywile są również wykorzystywani do bezpłatnej pracy przy budowie umocnień i okopów na okupowanym Krymie.

Głównym celem Rosjan na Ukrainie pozostaje zajęcie całego Donbasu. Ich największe wysiłki skupiają się próbach zdobycia Bachmutu, Łymanu, Awdijiwki i Marinki. Ukraińcy podają, że w ciągu ostatniej doby odparli na tych odcinkach ponad 100 ataków.

Bez zmian pozostaje sytuacja na północy. Rosjanie utrzymują wojska na terenie Białorusi, ale nie formują ich w grupy uderzeniowe. Umacniają za to obszary przy granicy z Ukrainą w obwodach briańskim i kurskim oraz ostrzeliwują ukraińskie obwody sumski, charkowski i czernihowski.

Zobacz także:

Zobacz także: szef MON Mariusz Błaszczak w Programie 1 Polskiego Radia

jp/IAR/PAP

Zobacz także

Zobacz także