more_horiz
Wiadomości

"Trzeba złapać rozsądny balans". Minister Szynkowski vel Sęk o sankcjach UE wobec Rosji

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2023 23:37
Polska podkreśla, że konieczna jest równowaga między walką z obchodzeniem sankcji wobec Rosji a nowymi, unijnymi restrykcjami - mówił w Brukseli minister do spraw europejskich Szymon Szynkowski vel Sęk.
Szymon Szynkowski vel Sęk:konieczna jest równowaga między walką z obchodzeniem sankcji a nowymi restrykcjami wobec Rosji.
Szymon Szynkowski vel Sęk: konieczna jest równowaga między walką z obchodzeniem sankcji a nowymi restrykcjami wobec Rosji.Foto: sinonimas/ Shutterstock

W Unii coraz częściej można usłyszeć, że po przyjęciu 10 pakietów sankcyjnych teraz należy się skupić na ich przestrzeganiu i usuwaniu luk, a nie na nowych sankcjach.

"Trzeba złapać rozsądny balans"

- Trzeba złapać rozsądny balans. Oczywiście, że warto skupić się w tej chwili na wykonywaniu tych 10 pakietów sankcyjnych, bo są bardzo szerokie i trzeba sobie powiedzieć szczerze jest wiele prób obchodzenia i niestety niektóre z nich są skuteczne. Będziemy koncentrować się na tym, żeby te sankcje były dobrze wdrażane - powiedział minister do spraw europejskich.

Podkreślił, że Polska jest państwem, które chce daleko idących sankcji. - Więc jesteśmy otwarci na rozmowy o jedenastym pakiecie sankcyjnym, ale też jesteśmy zwolennikami tego, żeby po tym jak dziesiąty pakiet został przyjęty, w pierwszej kolejności skupić na jego pełnej realizacji - powiedział minister do spraw europejskich.

Posłuchaj
00:31 12261247_1.mp3 Szymon Szynkowski vel Sęk: konieczna jest równowaga między walką z obchodzeniem sankcji a nowymi restrykcjami wobec Rosji (IAR)

Czytaj także:

IAR/Beata Płomecka/jb

Zobacz także

Zobacz także