more_horiz
Wiadomości

Nakaz aresztowania dla Władimira Putina. Krzysztof Kwiatkowski: to dla niego najgorsza wiadomość

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2023 08:38
Krzysztof Kwiatkowski powiedział w Polskim Radiu 24, że to Polska trafnie oceniła Rosji na lata przed jej agresją na Ukrainę. Senator dodał, że zmiana w jej działaniu będzie możliwa tylko wtedy, kiedy nie będzie mogła realizować imperialnych planów.
Audio
  • Krzysztof Kwiatkowski m.in. o nakazie aresztowania dla Władimira Putina (24 pytania)
Krzysztof Kwiatkowski
Krzysztof Kwiatkowski Foto: PR24/MS

Międzynarodowy Trybunał Karny z siedzibą w Hadze wydał nakaz aresztowania prezydenta Rosji Władimira Putina i rosyjskiej pełnomocnik ds. dzieci przy prezydencie Federacji Rosyjskiej, Marii Lwowej-Biełowej. Sąd uznał, że są istotne przesłanki ku temu, by uznać ich za odpowiedzialnych za zbrodnie wojenne, deportacje dzieci z zajmowanych przez Rosjan terenów Ukrainy na teren Federacji Rosyjskiej.

Polityka Polski

Krzysztof Kwiatkowski powiedział w Polskim Radiu 24, że wyrok Trybunału jest dla Władimira Putina realnym problemem. - Dla Władimira Putina informacja o oficjalnym ściganiu przez Trybunał w Hadze, była najgorszą wiadomością jaką do niego trafiła. W wielu państwach na świecie jest już traktowany jako parias - powiedział.

Polityk podkreślił, że zmiana w Rosji będzie możliwa tylko wtedy, kiedy nie będą mogli realizować swoich planów. - Nasze nadzieje, że Rosja się zmieni, są nadziejami płonnymi. Zwyciężył tam jeden kierunek, czyli chęć odnowienia imperium. To może się zmienić tylko wtedy, kiedy nie będzie miała szansy realizowania swojego scenariusza - ocenił.

- Polska miała rację, od początku wskazując na to, że Rosja stanowi zagrożenie. Nie teraz, bo teraz inne państwa podpisują się pod tym stanowiskiem. My to wiedzieliśmy w roku 2008 czy 2014 - powiedział Krzysztof Kwiatkowski.

Więcej w nagraniu

Posłuchaj
13:49 PR24_mp3 2023_03_22-07-35-13.mp3 Krzysztof Kwiatkowski m.in. o nakazie aresztowania dla Władimira Putina (24 pytania)

* * *

Audycja: 24 pytania - Rozmowa poranka

Prowadzący: Mirosław Skowron

Gość: Krzysztof Kwiatkowski (senator niezależny)

Data emisji: 22.03.2023

Godzina emisji: 7.35

dz

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także