more_horiz
Wiadomości

Michał Dworczyk: ciężko ranny polski ochotnik dotarł już przez Kijów do kraju

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2023 23:52
Michał Dworczyk poinformował, że ciężko ranny polski ochotnik walczący w szeregach Sił Zbrojnych Ukrainy dotarł przez Kijów do Polski. Jego stan jest poważny, ale stabilny - napisał na Twitterze minister-członek Rady Ministrów.
Michał Dworczyk: ranny polski ochotnik już w kraju
Michał Dworczyk: ranny polski ochotnik już w krajuFoto: PAP/EPA/Maria Senovilla & Michał Dworczyk/Twitter

"Wielkie podziękowania dla ukraińskich lekarzy i MSW Ukrainy oraz gratulacje dla naszych medyków z Zespołu Pomocy Humanitarno-Medycznej" - dodał Michał Dworczyk.

24 marca Dworczyk poinformował, że zginął kolejny żołnierz Ukrainy — obywatel Polski, a dwóch, kilka dni temu rannych, wciąż jest w stanie poważnym. Jak zaznaczył, tych dwóch rannych żołnierzy - także polskich obywateli - jest w stanie, który uniemożliwia obecnie ich transport.

Czytaj także:

Śmierć polskich ochotników walczących po stronie Ukrainy

Minister poinformował też, że jeden z rannych w ubiegłym tygodniu na Ukrainie wolontariuszy dotarł do Polski, a drugi został przewieziony z Dniepru do Kijowa.

25 marca minister poinformował, że tego dnia rano w szpitalu w Dnipro zmarł ciężko ranny polski ochotnik.  "To tragiczny tydzień - łącznie zginęło trzech naszych rodaków walczących po stronie Ukrainy" - napisał wówczas na Twitterze.

ms/IAR, PAP

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także