more_horiz
Wiadomości

Prezydent Ukrainy: nadejdzie sprawiedliwość i dzień nowej Norymbergi dla rosyjskich zbrodniarzy

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2023 23:25
- Nadejdzie sprawiedliwość i dzień nowej Norymbergi, tym razem dla rosyjskich zbrodniarzy wojennych - zapewnił w piątek ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski.
Wołodymyr Zełenski: wyzwolimy naszą ziemię i wszystkich naszych ludzi z rosyjskiej niewoli
Wołodymyr Zełenski: wyzwolimy naszą ziemię i wszystkich naszych ludzi z rosyjskiej niewoliFoto: Facebook/zelenskiy.official

- Dziś główne słowo to sprawiedliwość. Sprawiedliwość dla naszego państwa, dla naszych wszystkich ludzi, którzy stracili członków rodziny, bliskich, zdrowie, dom, normalne życie przez rosyjską agresję, przez terror, terror okupanta - powiedział Zełenski na opublikowanym wieczorem nagraniu.

Zaznaczył, że w piątek odbyły się uroczystości w podkijowskiej Buczy w związku z rocznicą wyzwolenia miasta i szczyt oraz konferencja w Kijowie "Zjednoczeni dla sprawiedliwości".

Nowa Norymberga dla raszystów

- Wszystko to po to, by przyspieszyć, dodać energii globalnej pracy na rzecz trybunału w sprawie agresji Rosji, na rzecz nowych nakazów aresztowania rosyjskich zbrodniarzy wojennych wydanych przez Międzynarodowych Trybunał Karny, na rzecz legalnych i sprawiedliwych wyroków, które mają usłyszeć wszyscy rosyjscy zabójcy i kaci - kontynuował szef państwa ukraińskiego.

- I otrzymają je na 100 procent. Zagwarantujemy to. Znajdziemy formaty, znajdziemy instrumenty - zapowiedział.

- Wyzwolimy naszą ziemię i wszystkich naszych ludzi z rosyjskiej niewoli. I będzie dzień, kiedy świat usłyszy, że Ukrainie oddano sprawiedliwość. Będzie nowa Norymberga - dla raszystów (Rosjan) - oświadczył Zełenski.

Czytaj także:

IAR/PAP/mr

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także