more_horiz
Wiadomości

Andżelika Borys zwolniona z aresztu domowego. Białoruski reżim nie doszukał się znamion przestępstwa

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2023 12:06
Andżelika Borys razem z matką została wezwana do Mińska, gdzie otrzymała dokument o zaprzestaniu, "w związku z brakiem znamion przestępstwa", aresztu domowego. Obiecano jej zwrócić należące do niej rzeczy skonfiskowane podczas śledztwa.
Andżelika Borys
Andżelika BorysFoto: PAP/Paweł Supernak

Andżelika Borys, przewodnicząca Związku Polaków na Białorusi, została uwolniona z aresztu domowego - powiadomił portal opozycyjny Nasza Niwa.

Andżelika Borys razem z matką została wezwana do Mińska, gdzie otrzymała dokument o zaprzestaniu sprawy "w związku z brakiem znamion przestępstwa". Obiecano jej zwrócić należące do niej rzeczy skonfiskowane podczas śledztwa.

Andżelika Borys i Andrzej Poczobut zostali aresztowani dwa lata temu. Wysunięto przeciwko nim oskarżenia o rzekome "podsycanie nienawiści społecznej". W marcu ubiegłego roku Anżelika Borys została wywieziona przez KGB do wsi Hrabiani, gdzie została osadzona w areszcie domowym w domie jej matki. W obronie niesprawiedliwie prześladowanych na Białorusi Polaków w Polsce i innych krajach odbyły się akcje protestu i solidarności.

Czytaj także:

IAR/bartos

Zobacz także

Zobacz także