more_horiz
Wiadomości

Powodzie we Włoszech. Polscy strażacy gotowi do niesienia pomocy. "Misja Italia"

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2023 08:31
Polscy strażacy gotowi do pomocy przy powodziach we Włoszech. Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej Andrzej Bartkowiak poinformował, że ze względu na trudne warunki pogodowe, powodzie i osuwiska ziemi Włochy zwróciły się z prośbą o pomoc międzynarodową w postaci czterech modułów pomp o dużej wydajności.
Powódź spowodowała już 14 ofiar śmiertelnych
Powódź spowodowała już 14 ofiar śmiertelnychFoto: PAP/EPA/EMANUELE VALERI

We włoskim regionie Emilia-Romagna nadal obowiązuje czerwony alarm w związku z katastrofalną powodzią, która spowodowała kilkanaście ofiar śmiertelnych. Z zagrożonych terenów ewakuowano prawie 40 tys. osób. Osiem tysięcy rozlokowano w hotelach, salach gimnastycznych, halach sportowych i szkołach.

"Misja Italia"

Włochy zwróciły się w związku z tą sytuacją z prośbą o pomoc międzynarodową. "W odpowiedzi polscy strażacy są gotowi. Misja Italia" - napisał komendant główny PSP na Twitterze.

Straty są szacowane na miliardy euro, powodzią jest dotkniętych sto gmin. Dziś na tereny dotknięte żywiołem ma przyjechać premier Georgia Meloni, która skróciła swój pobyt na szczycie G7 w Hiroszimie.

W regionie Emilia-Romagna w ciągu 36 godzin spadła norma deszczu z sześciu miesięcy. Jak się ocenia, to najbardziej niszczycielska powódź we Włoszech w tym stuleciu.

Czytaj również:


IAR/ka

Zobacz także

Zobacz także