more_horiz
Wiadomości

Wagnerowcy wycofują się spod Bachmutu. Oddają zdobyte pozycje

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2023 10:42
Siły rosyjskiej najemniczej Grupy Wagner prawdopodobnie zaczęły wycofywać się z niektórych swoich pozycji wokół Bachmutu w Donbasie i przekazywać je wojskom rosyjskiego ministerstwa obrony - poinformował w sobotę brytyjski wywiad.
Brytyjski wywiad: wagnerowcy wycofują się spod Bachmutu
Brytyjski wywiad: wagnerowcy wycofują się spod BachmutuFoto: Forum/ AA/ABACA

Jak podano w codziennej aktualizacji wywiadowczej, 25 maja właściciel Grupy Wagnera Jewgienij Prigożyn powiedział, że wycofywanie jego sił z Bachmutu już się rozpoczęło i przekazywanie pozycji rosyjskiemu ministerstwu obrony potrwa do 1 czerwca, a rotację sił na obrzeżach miasta potwierdził również ukraiński wiceminister obrony.

Według stanu z 24 maja siły tzw. Donieckiej Republiki Ludowej prawdopodobnie wkroczyły do miasta, aby rozpocząć operacje oczyszczania.

"Wagnerowcy zostaną wykorzystani do dalszych operacji ofensywnych w Donbasie"

Dodano, że w ostatnich tygodniach elementy 31. brygady rosyjskich sił powietrznodesantowych WDW prawdopodobnie przeniosły się z obszaru Swatowe-Kreminna, aby wzmocnić flanki Bachmutu, gdzie do 16 maja siły ukraińskie zajęły 20 km kw., a rotacja sił Grupy Wagnera prawdopodobnie będzie kontynuowana w kontrolowanych fazach, aby zapobiec załamaniu się w enklawach wokół Bachmuta.

"Pomimo trwającego sporu Prigożyna z rosyjskim ministerstwem obrony, siły Grupy Wagnera, po ich odtworzeniu, zostaną prawdopodobnie wykorzystane do dalszych operacji ofensywnych w Donbasie" - oceniono. 

Czytaj również:

dn/IAR/PAP

Zobacz także

Zobacz także