more_horiz
Wiadomości

Częste ataki rakietowe na Kijów. Wołodymyr Zełenski zlecił kontrolę schronów w stolicy kraju

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2023 01:55
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski poinformował, że zlecił kontrolę stanu schronow na całej Ukrainie. To reakcja na dzisiejszą tragedię w Kijowie, gdzie w wyniku rosyjskiego ataku rakietowego 3 osoby zginęły, gdyż nie mogły wejść do zamkniętego schronu.
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski poinformował, że zlecił kontrolę stanu schronow na całej Ukrainie
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski poinformował, że zlecił kontrolę stanu schronow na całej UkrainieFoto: Shutterstock/Milan Sommer

Wołodymyr Zełenski poinformował, że rozmawiał ze sztabem o tym, jak zapobiec takim sytuacjom w przyszłości. - Zdecydowana odpowiedź na śmierć ludzi w Kijowie spowodowaną tym, że nie mogli wejść do schronu. Wydałem instrukcje, by skontrolować stan schronów w Kijowie i całym kraju. Odpowiadać za to będą ministrowie Kamyszyn i Klymenko - powiedział Wołodymyr Zełenski.

Problem ze schronami

Ukraiński przywódca podkreślił, że problem z dostępnością schronów jest ciągle aktualny. - Niestety nawet dziś, po tym wszystkim, co się stało, mieszkańcy Kijowa wielokrotnie informowali o braku dostępu do schronów, o zamkniętych schronach, do których nie można wejść. W innych częściach kraju brakuje schronów. Ta skala zaniedbań nie ma usprawiedliwienia - powiedział prezydent Ukrainy.

Rosjanie przeprowadzili dziś 62 uderzenia z powietrza i 15 nalotów rakietowych na Ukrainę. Dwadzieścia razy atakowali z systemów rakietowych pozycje ukraińskich wojsk i tereny zaludnione.

Ukraińska armia odparła dziś 15 rosyjskich ataków na wschodzie kraju, z czego 8 w rejonie Majinki w obwodzie donieckim. Rosjanie skupiają wysiłki na próbach pełnego podporządkowania sobie obwodów ługańskiego i donieckiego.

Czytaj także:

dz/IAR

Zobacz także

Zobacz także