more_horiz
Wiadomości

Papież Franciszek złoży wizytę w Mongolii. Będzie to pierwsza pielgrzymka do tego kraju

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2023 13:32
Stolica Apostolska poinformowała, że papież Franciszek w dniach od 31 sierpnia do 4 września złoży wizytę w Mongolii. Tego kraju, w którym żyje ponad tysiąc katolików, nie odwiedził dotąd żaden papież.
Papież Franciszek złoży wizytę w Mongolii od 31 sierpnia do 4 września
Papież Franciszek złoży wizytę w Mongolii od 31 sierpnia do 4 wrześniaFoto: PAP/EPA/GIUSEPPE LAMI

W wydanym komunikacie dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni poinformował, że Franciszek przyjął zaproszenie do Mongolii od prezydenta kraju i władz kościelnychZapowiedziano, że program tej wizyty zostanie ogłoszony w późniejszym terminie.

Plan podróży papieża na najbliższe miesiące jest napięty. W dniach od 2 do 6 sierpnia będzie w Portugalii z okazji Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie. Odwiedzi też sanktuarium maryjne w Fatimie.

23 września papież odprawi mszę na stadionie w Marsylii z okazji spotkania z biskupami i młodzieżą z krajów basenu Morza Śródziemnego.

Papież odwiedzi Brazylię?

W środę papież Franciszek odbył rozmowę telefoniczną z prezydentem Brazylii. Luiz Inacio Lula da Silva zaprosił Ojca Świętego do Brazylii. Jak przekazał brazylijski rząd, który poinformował o tej rozmowie, Franciszek powiedział prezydentowi, że rozważy zaproszenie.

Tematem ich rozmowy - według strony brazylijskiej - była wojna na Ukrainie i ochrona środowiska. Przywódca Brazylii podziękował papieżowi za jego wysiłki na rzecz pokoju, ale wyraził zarazem ubolewanie, że doszło do eskalacji konfliktu na Ukrainie. Watykan nie poinformował dotąd o tej rozmowie.

Ojciec Święty był w Rio de Janeiro w lipcu 2013 roku, a więc tuż po wyborze, na Światowych Dniach Młodzieży.

Papież Franciszek ujawnił wcześniej, że myśli o podróży do swojej ojczystej Argentyny w przyszłym roku.

Czytaj także:

PAP/łl

Zobacz także

Zobacz także