more_horiz
Wiadomości

Antyputinowski rajd partyzantów w obwodzie biełgorodzkim. Zniszczyli budynki przygraniczne

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2023 20:25
Trzecią dobę trwa ostrzał rosyjskiego miasta Szebiekino w obwodzie biełgorodzkim - podaje portal Mediazona. Pociski zabiły pięć osób i raniły szesnaście. Zniszczonych zostało kilka domów, bursa, budynki lokalnych firm i administracji.
Antyputinowski rajd partyzantów w obwodzie biełgorodzkim. Zniszczyli budynki przygraniczne
Antyputinowski rajd partyzantów w obwodzie biełgorodzkim. Zniszczyli budynki przygraniczneFoto: Madiyevskyy Vyacheslav/Ukrinform / Abaca Press / Forum

Ostrzelane zostały także wsie Nowa Tawołżanka i Tiszanka. Niezależni komentatorzy zwracają uwagę, że Rosjanie dopiero teraz zaczynają rozumieć, że ich kraj prowadzi agresywną wojnę.

W czwartek antyputinowscy partyzanci, walczący po stronie Ukrainy przeprowadzili rajd na terytorium Rosji. Zniszczyli posterunki graniczne w obwodzie biełgorodzkim i część rosyjskich wozów bojowych operujących w tym rejonie, po czym wycofali się na terytorium Ukrainy. Stamtąd ostrzeliwują rosyjskie wsie i miasto Szebiekino.


Posłuchaj
00:39 12391671_1.mp3 Kolejny ostrzał rosyjskiego miasta Szebiekino przez antyputinowskich partyzantów (IAR)

 

Zamknięte drogi

Już w piątek obwodowa administracja zamknęła drogi prowadzące do Szebiekina i rozpoczęła ewakuację dzieci. Antyputinowscy partyzanci z "Rosyjskiego Korpusu Ochotniczego" i legionu "Wolność Rosji" zapowiadają, że będą kontynuować działania zbrojne na terytorium Federacji Rosyjskiej dopóty, dopóki nie obalą reżimu Putina.

Czytaj też:

IAR/mn

Zobacz także

Zobacz także