more_horiz
Wiadomości

"To akt rosyjskiego terroryzmu". Wołodymyr Zełenski odwiedził zalane tereny

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2023 17:51
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przybył do obwodu mikołajowskiego. Obwód jest położony na prawym brzegu Dniepru, pomiędzy obwodami chersońskim i odeskim. Zełenski odwiedził stację pomp na rzece Ingulec, prawego dopływu Dniepru. Stacja została zalana w wyniku podniesienia się stanu wód po wysadzeniu przedwczoraj Zapory Kachowskiej.
Wołodymyr Zełenski odwiedził stację pomp na rzece Ingulec, prawego dopływu Dniepru
Wołodymyr Zełenski odwiedził stację pomp na rzece Ingulec, prawego dopływu DniepruFoto: PAP/EPA/MYKOLA TYMCHENKO

Wołodymyr Zełenski oświadczył, że również na Mikołajewszczyźnie mieszkańcy zostali ewakuowani z zalanych terenów. "Ludziom dostarczono wodę pitną i niezbędną żywność. Sztab likwidacji skutków katastrofy został utworzony w gminie Snihuriwska i pracuje przez całą dobę" - czytamy na profilu społecznościowym ukraińskiego przywódcy.

Likwidacja skutków powodzi

Wcześniej prezydent Wołodymyr Zełenski odwiedził zalany Chersoń. Część miasta znalazła się pod wodą. Ukraiński przywódca napisał na Twitterze, że wziął udział w spotkaniu w sprawie likwidacji skutków powodzi.

Wołodymyr Zełenski nazwał wysadzenie tamy aktem rosyjskiego terroryzmu i dodał, że trzeba sprostać wszystkim wyzwaniom z tym związanym, w szczególności ratowaniu ludzi i przeciwdziałaniu katastrofie ekologicznej. Ukraiński przywódca zapewnił również, że władze udzielą pomocy humanitarnej powodzianom.

Czytaj także:

dz/IAR

Zobacz także

Zobacz także