more_horiz
Wiadomości

Wojska ukraińskie kontynuują natarcie pod Melitopolem, walki pod Bachmutem. Nowy raport z frontu

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2023 07:37
Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy poinformował, że Rosja zaatakowała 15 dronami kamikadze typu Shahed-136/131. 14 z nich zostało zniszczonych przez obronę przeciwlotniczą.
Wojska ukraińskie kontynuują natarcie pod Melitopolem, walki pod Bachmutem. Nowy raport z frontu
Wojska ukraińskie kontynuują natarcie pod Melitopolem, walki pod Bachmutem. Nowy raport z frontuFoto: Facebook/Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy

Zniszczone lub uszkodzone zostały także prywatne budynki mieszkalne i inna cywilna infrastruktura.

Z kolei ukraińskie lotnictwo uderzyło dziewięć razy w rosyjskie bazy personelu, uzbrojenia i sprzętu wojskowego i siedem w przeciwlotnicze systemy rakietowe Rosjan. Jednostki sił rakietowych przeprowadziły atak na rosyjską bazę i kompleks rakiet przeciwlotniczych, oraz stanowisko artylerii i stację radarową.

Walki pod Bachmutem, przełamanie pod wsią Werbowe

W ciągu ostatniego dnia doszło do ponad 20 starć między wojskami ukraińskimi a rosyjskimi. Walki toczą się pod Bachmutem, gdzie Rosjanie bezskutecznie próbowali odzyskać utraconą pozycję w rejonie Kliszczijiwki, a Ukraińcy kontynuują szturm na południe od miasta.

Do starć dochodzi również w okolicach Awdijiwki i Marjinki, gdzie Rosjanie podjęli ponad 10 nieudanych prób wyparcia ukraińskich jednostek z zajętych pozycji.

Trwa kontrofensywa

Z porannego raportu Sztabu Generalnego wynika, że wojska ukraińskie kontynuują operację ofensywną w kierunku Melitopola. W okolicach wsi Werbowe w obwodzie zaporoskim Ukraińcy przełamali rosyjską obronę i umocnili się na osiągniętych pozycjach.

Według ukraińskich służb Rosjanie utrzymują obecność wojskową na terenach przygranicznych i prowadzą aktywne działania dywersyjne, mające na celu niedopuszczenie do przerzutu ukraińskich wojsk. W szczególności mają zwiększać zagęszczenie zapór minowych wzdłuż granicy państwowej w obwodzie biełgorodzkim.

***

Czytaj również:


Czytaj także na i.pl: Nieoczekiwana wizyta prezydenta Ukrainy w Polsce. Czego dotyczyła?

PAP/IAR/in./


.

Zobacz także

Zobacz także