more_horiz
Wiadomości

Ukraina idzie po swoje. Zełenski: Mariupol będzie żyć jako część naszego kraju, wyzwolimy też Melitopol

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2023 20:17
Mariupol i Melitopol zostaną wyzwolone - zapewnił w niedzielę prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Oba okupowane miasta są wśród tych ukraińskich miejscowości, które obchodzą w czasie weekendu swoje święta.
Mariupol będzie żyć w Ukrainie. Melitopol wyzwolimy  napisał prezydent Ukrainy
„Mariupol będzie żyć w Ukrainie. Melitopol wyzwolimy” – napisał prezydent UkrainyFoto: rospoint/Shutterstock

"Wśród tych 17 miast są miasta wolne i takie, które trzeba wyzwolić z rąk rosyjskich okupantów" - napisał Zełenski w Telegramie.

Ukraińcy odzyskują swoje

"Każdy człowiek ma dla nas znaczenie. I każde miasto ma znaczenie. Granica między Ukrainą i Rosją – to nie tylko precyzyjna granica państwowa na mapie politycznej, lecz granica w ludzkiej duszy. Ukraińcy nie niszczą, a odbudowują, nie podbijają, a wyzwalają. Nie idą po cudze, lecz odzyskują swoje" - zaznaczył prezydent Ukrainy.

"Mariupol będzie żyć w Ukrainie. Melitopol wyzwolimy. Liczę na szybkie wyzwolenie wszystkich naszych miast. Robimy wszystko, żeby tak się stało" - napisał Zełenski. 

Zełenski w Lublinie

Wołodymyr Zełenski w drodze powrotnej z USA i Kanady odwiedził Lublin. Na miejscu wręczył odznaczenia państwowe polskim wolontariuszom i podziękował Polakom za wsparcie.

"W drodze na Ukrainę miałem zaszczyt uhonorować w Lublinie wysiłki obywateli Polski, wolontariuszy, nieobojętnych serc" - napisał w komunikatorze Telegram prezydent. "Dziękuję całej Polsce za nieocenione wsparcie i solidarność, która pomaga bronić wolności całej naszej Europy!" - dodał.

Czytaj również: 

Szynkowski vel Sęk: rząd działa w oparciu o wolę obywateli

PAP/mm

Zobacz także

Zobacz także