more_horiz
Wiadomości

Rosjanie kolejny raz zaatakowali Odessę. Celem infrastruktura portowa

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2023 07:37
W rosyjskim ataku na Odessę została ranna kobieta. Jak poinformował szef administracji obwodu odeskiego Ołeh Kiper, uszkodzone zostały obiekty infrastruktury portowej.
Rosjanie kolejny raz zaatakowali Odessę. Celem infrastruktura portowa
Rosjanie kolejny raz zaatakowali Odessę. Celem infrastruktura portowaFoto: google maps/ Le Soir /X

W centrum miasta wybuchły pożary, ale zostały szybko ugaszone. Rosjanie użyli w ataku pocisków manewrujących i dronów. Uszkodzony został budynek dworca morskiego i pobliski, zamknięty od kilku lat, hotel. Pociski typu "Onyks" zniszczyły magazyn zboża. W kilku miejscach wybuchły pożary, które szybko ugaszono. Według lokalnych władz ranna została kobieta.

Skuteczna obrona

W sumie w nocy ukraińska obrona przeciwlotnicza zestrzeliła w nocy 11 pocisków manewrujących typu "Kalibr" i 19 dronów typu "Szahid". Poinformowało o tym Centrum Operacyjne "Południe" ukraińskiej armii.

Zobacz również w tvp.info: Ukraińska kontrofensywa. Ważne przełamanie na froncie

Szeroki atak

W niedzielę Rosjanie 72 razy ostrzelali region zaporoski. 53-letni mężczyzna zginął. Jak donosi strona ukraińska, celem było 25 miejscowości w regionie. Kilka budynków, w tym domy, zostało uszkodzonych.

Rosyjskie rakiety spadły także na Krasnohoriwkę w regionie donbaskim. W wyniku ostrzału zginęła jedna osoba, a cztery zostały ranne

W regionie chersońskim zginęła z kolei jedna osoba, a trzy inne zostały ranne. Rosjanie wystrzelili w sumie 332 rakiety w 82 ostrzałach. Pociski spadły na dzielnicę mieszkalną, trafiły także w działający w Berysławiu bank.

Rosjanie zaatakowali też region dniepropietrowski. W Nikopolu ranny został 25-latek.

Czytaj także:

[ZOBACZ TAKŻE] Szef MON Mariusz Błaszczak w Programie 1 Polskiego Radia

PAP/IAR/pp

Zobacz także

Zobacz także