more_horiz
Wiadomości

Minister obrony Ukrainy rozmawiał z polskim szefem MON. "Podziękowałem za wsparcie"

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2023 06:00
Podziękowałem Polsce za przywództwo w koalicji czołgowej i wsparcie udzielone od początku rosyjskiej inwazji - poinformował we wtorek nowy ukraiński minister obrony Rustem Umierow po rozmowie z ministrem obrony narodowej RP Mariuszem Błaszczakiem.
Ukraiński minister obrony podziękował Polsce za wsparcie. Poinformował o tym we wspisie w Social Mediach
Ukraiński minister obrony podziękował Polsce za wsparcie. Poinformował o tym we wspisie w Social MediachFoto: photowalking/ Shutterstock/ PAP/Marcin Cholewiński

"Rozmawiałem przez telefon z Mariuszem Błaszczakiem - ministrem obrony narodowej Polski. Podziękowałem Polsce za przywództwo w koalicji czołgowej i znaczne wsparcie od początku pełnowymiarowej inwazji. Razem ku zwycięstwu!" - napisał Umierow na platformie X, dawnym Twitterze.

PiS deklaruje dalsze wsparcie dla Ukrainy

Polska wypełniała i będzie wypełniać swoje zobowiązania wobec Ukrainy dotyczące wsparcia w wojnie z Rosją - mówił w sobotę na partyjnej konwencji w Szczecinie prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Wicepremier podkreślał, że Polska będzie jednocześnie bronić swoich interesów.

- Chcemy wypełniać dalej zobowiązania wobec Ukrainy, bo to jest w polskim interesie, to jest polska racja stanu, ale pamiętając też o tym, że nasz interes obejmuje i inne kwestie. Niech nikt nie ma wątpliwości, że będziemy, w tych wszystkich sprawach, polskich interesów bronić - przekonywał Jarosław Kaczyński.

Posłuchaj
00:18 PJK setka 1 12567677_1.mp3 Prezes PiS: Polska wypełnia i będzie wypełniać zobowiązania wobec Ukrainy (IAR)

Czytaj także w TVP.Info: Kontrowersyjne słowa Zełenskiego. „Nuty, które podchwytują ruskie trolle”

Zełenski dziękuje Polsce za wsparcie

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski poinformował w sobotę, że w drodze powrotnej z USA i Kanady do kraju odwiedził Lublin, gdzie wręczył odznaczenia państwowe polskim wolontariuszom. - Dziękuję całej Polsce za nieocenione wsparcie - oświadczył. 

Zełenski podziękował narodowi Polski za takich synów i córki - przekazało biuro prezydenta. - Jestem dumny z tego, że Ukraina ma takie silne sąsiedztwo. Chcę wam podziękować. Chcę podziękować całemu polskiemu narodowi, wszystkim ludziom, którzy od pierwszych dni otwierali swoje rodziny, swoje domy, otwierali siebie i pomagali. Uważam, że jakiekolwiek wyzwania na naszej wspólnej drodze to nic w porównaniu z tym, że jest taka siła między naszymi ludźmi - oznajmił prezydent.

Czytaj także w Niezalezna.pl: Emocje po słowach ukraińskiego prezydenta w ONZ. Morawiecki do Zełenskiego: Nigdy więcej nie obrażaj Polaków

[ZOBACZ TAKŻE] Europoseł PiS Jacek Saryusz-Wolski gościem Polskiego Radia:

Czytaj także w I.pl: Wojna zbożowa, SS Galizien, nerwy Zełenskiego. Zachodni sojusznicy zaczynają tracić cierpliwość

PAP, IAR/ mbl

Zobacz także

Zobacz także