more_horiz
Wiadomości

Ukraińcy przełamali drugą linię obrony wroga. Umacniają swoje pozycje

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2023 22:05
Siły Zbrojne Ukrainy nacierają w kierunku Melitopola i Berdiańska na południu kraju. Wojska umacniają swoje pozycje w pobliżu miejscowości Werbowe w obwodzie zaporoskim.
Ukraińscy żołnierze na froncie
Ukraińscy żołnierze na froncieFoto: FB/Генеральний штаб ЗСУ

Rzecznik sił obronnych Оłeksandr Sztupun powiedział, że na tym odcinku frontu straty okupantów są bardzo duże.

- Każdego dnia Rosjanie tracą 150-200 ludzi. Przybywają nowe rezerwy, ale są one słabo zorientowane w terenie. Była taka anegdotyczna sytuacja, gdy rosyjski czołg próbował zdobyć pozycje. Za nim jechała piechota. Czołg wysadził się na własnych rosyjskich minach. A potem piechota została ostrzelana przez rosyjskie wyrzutnie rakiet - wskazał Sztupun.

Posłuchaj
00:23 12576456_1.mp3 Ukraina: Siły Zbrojne nacierają w kierunku Melitopola i Berdiańska, na południu kraju (IAR)

Miejscowość Werbowe znajduje się w drugiej linii obrony rosyjskiej w obwodzie zaporoskim. Wcześniej Ukraińcy przełamali pierwszą linię rosyjską.

Sytuacja na froncie

Sztab generalny ukraińskich sił zbrojnych poinformował, że ubiegłej doby obrona przeciwlotnicza zestrzeliła 31 dronów bojowych wystrzelonych przez Rosjan w kierunku ukraińskich miast. Ośmiu dronów nie udało się zestrzelić.

Ponadto wojska rosyjskie przeprowadziły dwa ataki rakietowe, 57 nalotów i ponad 50 uderzeń artyleryjskich zarówno na pozycje wojsk ukraińskich jak i na ukraińskie miasta. Wskutek tych ataków zniszczone zostały prywatne budynki mieszkalne, szpital cywilny, dwa budynki należące do cywilnych firm oraz elementy infrastruktury krytycznej. Są ranni i zabici.

Z kolei ukraińskie lotnictwo przeprowadziło 7 nalotów na zgrupowania wroga niszcząc zapasy amunicji i wyposażenia. Zestrzelono również dwa rosyjskie drony bojowe.

Czytaj więcej:

IAR/nt

Zobacz także

Zobacz także