more_horiz
Wiadomości

Polski złodziej trumien z ciałami zatrzymany

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2014 11:00
Szef grupy złodziei samochodowych, która ukradła w Niemczech karawan z dwunastoma ciałami wpadł w ręce szwedzkiej policji.
Audio
  • Szwedzka policja zatrzymała złodzieja trumien Tomasza S. To szef grupy, która w 2012 roku ukradła karawan z dwunastoma ciałami.- informuje rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak/IAR
Polski złodziej trumien z ciałami zatrzymany
Foto: Glow Images/East News

Tomasz S. był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania. Informację o tym, że Tomasz S. przebywa w Szwecji kilka razy sprawdzali polscy policjanci.

- Mężczyzna jest podejrzewany o zorganizowanie kradzieży i kierowanie grupą przestępców, którzy blisko dwa lata temu pod Berlinem ukradli trzy samochody dostawcze - powiedział Polskiemu Radiu rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak.

W jednym z tych aut znajdowało się dwanaście trumien z ciałami. Wkrótce skradzione samochody zostały odnalezione w Polsce, a trumny - porzucone w lesie pod Poznaniem. Czterech wspólników Tomasza S. zostało aresztowanych wcześniej.

Tomasz S. posługiwał się w Szwecji sfałszowanymi dokumentami. Wraz z nim w Göteborgu został   zatrzymany inny poszukiwany poznański złodziej - Dariusz S. pseudonim Luki.

IAR/iz

Zobacz także

Zobacz także