Co najmniej cztery osoby zginęły w wybuchu wulkanu w Japonii

- Cztery osoby zginęły w następstwie erupcji wulkanu Ontake w środkowej Japonii. - poinformowały japońska telewizja NHK i agencja Kyodo. Istnieje obawa, że zginęło co najmniej 31 osób.

2014-09-28, 17:43

Co najmniej cztery osoby zginęły w wybuchu wulkanu w Japonii

Do erupcji wulkanu doszło niespodziewanie, w pogodny dzień. W rejonie wybuchu znajdowało się sporo osób, gdyż teren jest popularnym celem wspinaczek górskich.

Śmierć czterech osób potwierdzono, gdy ekipy ratownicze przetransportowały ich ciała do podnóża wulkanu Ontake - góry, która wznosi się na wysokość 3067 metrów między prefekturami Nagano i Gifu.

(źródło:CNN Newsource/x-news)

REKLAMA

Doniesienia na temat liczby możliwych ofiar śmiertelnych erupcji są niejednoznaczne, nie wiadomo też, co stało się bezpośrednią przyczyną śmierci tych, których zgon potwierdzono.

Wcześniej informowano o znalezieniu przez ratowników w pobliżu szczytu 31 osób, u których stwierdzono zatrzymanie akcji serca. Określenia tego, jak pisze agencja AFP, władze Japonii używają, nim lekarze stwierdzą zgon.
Ratownicy musieli przerwać w niedzielę akcję z powodu stężenia niebezpiecznych gazów. Mają wznowić pracę w poniedziałek.
Według lokalnych władz na górze mogło znajdować się w chwili wybuchu ponad 250 wspinaczy, lecz ponad 100 zdołało samodzielnie zejść na dół.
Poprzednia duża erupcja wulkanu Ontake, który znajduje się w centralnej części japońskiej wyspy Honsiu, miała miejsce w roku 1979.

JU/PAP

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej