Poroszenko: nie jestem optymistą po rozmowach o Ukrainie
Nie ma przełomu po rozmowach o Ukrainie - powiedziała kanclerz Niemiec Angela Merkel. Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko także oświadczył, że spotkania poświęcone sytuacji w jego kraj, nie natchnęły go optymizmem.
2014-10-17, 13:23
WOJNA NA UKRAINIE - serwis specjalny >>>
Petro Poroszenko spotkał się w tej sprawie z Władimirem Putinem oraz przywódcami Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii, Włoch i Unii Europejskiej. - Niestety, nie jestem optymistą - powiedział prezydent Ukrainy kanclerzowi Austrii Wernerowi Faymannowi.
Rozmowy, prowadzone przy okazji szczytu Azja - Europa, dotyczyły między innymi zawieszenia broni na wschodzie Ukrainy. Czwartkowe spotkanie w tej sprawie między kanclerz Niemiec a prezydentem Rosji przebiegło w bardzo chłodnej atmosferze. Skupiano się na kilku sprawach, które we wrześniu ustalono w Mińsku - między innymi kontroli granicy rosyjsko-ukraińskiej. Strona niemiecka naciskała na Putina, by w Ługańsku i Doniecku odbyły się wybory lokalne. Prezydent Rosji pozostał nieugięty.
Rano doszło do kolejnego spotkania. Było to robocze śniadanie z udziałem prezydentów: Rosji, Ukrainy, Francji, premierów Wielkiej Brytanii i Włoch, kanclerz Niemiec oraz szefów: KE i RE. Według doniesień agencyjnych, ta rozmowa również nie przyniosła oczekiwanych efektów. Jak później mówił szef włoskiego rządu, spotkanie przebiegło w dobrej atmosferze, bo nikt nie odszedł od stołu.
REKLAMA
O godzinie 13 miało się zacząć kolejne spotkanie z udziałem prezydentów Ukrainy, Rosji, Francji i kanclerz Niemiec.
IAR/PAP/agkm
(Ukraina buduje mur na granicy z Rosją. Wideo: NewsChannel 24/x-news)
REKLAMA
REKLAMA