Podróż w mroczną historię Polski lat 30. Warsztaty kryminalne w Warszawie

O 16.00 w niedzielę rozpoczną się kryminalne warsztaty terenowe pod tytułem "Człowiek, który zapomniał własnego nazwiska".

2014-11-16, 10:21

Podróż w mroczną historię Polski lat 30. Warsztaty kryminalne w Warszawie
. Foto: Glow Images

Posłuchaj

Dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego Jan Ołdakowski, współorganizator festiwalu wyjaśnia, że podczas zajęć uczestnicy warsztatów poznają kulisy najgłośniejszych przedwojennych zbrodni (IAR)
+
Dodaj do playlisty

Dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego Jan Ołdakowski, współorganizator festiwalu wyjaśnia, że podczas zajęć uczestnicy poznają kulisy najgłośniejszych przedwojennych zbrodni. Tłumaczy, że uczestnicy warsztatów będą mogli poczuć się tak, jakby znaleźli się w środku dochodzenia śledczego, które będzie prowadzone metodami z lat 30. ubiegłego wieku.

Jan Ołdakowski wyjaśnia, że warsztaty mają ukazać ponurą rzeczywistość lat 30. ale także, jak dana zbrodnia wpływała na społeczeństwo, na świat polityki, jak ją ukazywały media.

W poniedziałek o godzinie 18.00, w Sądzie Okręgowym przy alei Solidarności, w ramach 2. dnia warsztatów będzie można wziąć udział w rekonstrukcji rozprawy sądowej z lat 30.

Warsztaty prowadzone będą przez Studentów Uniwersytetu Warszawskiego z Koła Naukowego Prawa Karnego „Temida”.

REKLAMA

Zobacz serwis specjalny <<< Historia >>>

IAR,kh

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej