Z kierownictwem ministerstwa infrastruktury i rozwoju szefowa rządu spotkała się 11 grudnia. CIR informował wówczas, że w trakcie spotkania omówiono m.in. bieżącą pracę resortu, plany ministerstwa na przyszły rok, kwestie związane z najważniejszymi inwestycjami infrastrukturalnymi (m.in. budową dróg krajowych, modernizacją połączeń kolejowych) oraz uruchomieniem nowej puli Funduszy Europejskich.
Wśród zdymisjonowanych wiceministrów są: Zbigniew Klepacki, Marcin Kubiak, Adam Zdziebło i Janusz Żbik. CIR podaje, że zmiana dokonała się za wiedzą i zgodą szefowej resortu Marii Wasiak.
Z pracą w resorcie żegna się między innym Adam Zdziebło, który jeszcze kilka miesięcy temu był wymieniany jako ewentualny minister. Jego kandydatura pojawiła się tuż po tym, jak dotychczasowa minister - Elżbieta Bieńkowska zapowiedziała, że przenosi się do Brukseli, by pełnić funkcję unijnego komisarza.
REKLAMA
Premier powiedziała, że ma już doświadczonych kandydatów na nowych wiceministrów. Jak podkreśliła, w resorcie infrastruktury i rozwoju jest dużo pracy, a "osoby z doświadczeniem", które tam trafią, "to będą osoby, które będą miały bardzo konkretne zadanie i to zadanie będą musiały wypełnić w ciągu 11 miesięcy".
Wiadomo już, że nie będzie żadnych dymisji w ministerstwie edukacji. Joanna Kluzik-Rostkowskiej mówiła, że w czasie przeglądu jej resort otrzymał bardzo dobrą ocenę. Odchodzi jedynie wiceminister Przemysław Krzyżanowski, który przyjął propozycję objęcia stanowiska wiceprezydenta Koszalina. Nie wiadomo kto zajmie jego miejsce.
Po objęciu funkcji premiera Kopacz zapowiedziała, że odwiedzi ministerstwa i będzie rozmawiać z ich kierownictwami. Podkreśliła wtedy, że na tej podstawie oceni przydatność poszczególnych wiceministrów. Dotychczas - w ramach przeglądu - premier odwiedziła ministerstwa: finansów, spraw zagranicznych, obrony narodowej, sprawiedliwości, zdrowia, administracji i cyfryzacji, infrastruktury i rozwoju.