Sprawdzian szóstoklasisty 2015. Co uczeń może zabrać ze sobą na salę?
Na sprawdzian szóstoklasisty uczeń może zabrać ze sobą na salę egzaminacyjną wyłącznie przybory do pisania.
2015-03-30, 17:02
Uczeń - według wytycznych opublikowanych na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej - może mieć ze sobą pióro lub długopis z czarnym tuszem/atramentem, a także przybory do rysowania: ołówek, gumkę, linijkę, ekierkę, cyrkiel i kątomierz, które będą potrzebne do rozwiązania zadań z matematyki.
Na sprawdzianie nie można korzystać z kalkulatora oraz słowników. Nie wolno także przynosić i używać na sali egzaminacyjnej żadnych urządzeń telekomunikacyjnych. "Telefon komórkowy najlepiej zostawcie w domu albo przed sprawdzianem oddajcie go nauczycielowi" - zasugerował w liście do szóstoklasistów dr Marcin Smolik, dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.
SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY 2015 - INFORMACJE PODSTAWOWE>>>
1 kwietnia uczniowie klas szóstych szkoły podstawowej przystąpią do sprawdzianu. Będzie on się składał z dwóch części. Część pierwsza obejmuje zadania z języka polskiego i matematyki. Część druga obejmuje zadania z języka obcego nowożytnego. Do wyboru są język angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski i włoski.
Część pierwsza trwa 80 minut, a część druga 45 minut. Poszczególne części sprawdzianu rozdzielone są przerwą. W tym roku część pierwsza rozpocznie się o godz. 9, a część druga o 11.45.
Zadania z języka polskiego i matematyki mają formę zamkniętą i otwartą. Zadania z języka obcego nowożytnego mają formę zamkniętą. Zadania zamknięte to takie, w których uczeń wybiera odpowiedź spośród podanych. W zadaniach otwartych zdający samodzielnie formułuje odpowiedź. Przykładowe zadania wraz z rozwiązaniami można znaleźć w informatorze o sprawdzianie i przykładowych arkuszach egzaminacyjnych.
Przystąpienie do sprawdzianu jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej, ale nie określa się minimalnego wyniku, jaki uczeń powinien uzyskać. Sprawdzianu nie można nie zdać. Zaświadczenie o wynikach każdy uczeń otrzyma w dniu zakończenia roku szkolnego.
CKE, kk
REKLAMA