„Pokój na lato”. Nowa oferta Muzeum Powstania Warszawskiego

Spotkania z varsavianistami, koncerty, warsztaty fotograficzne i kulinarne, kino plenerowe i przedwojenne karaoke oraz relaks i możliwość zjedzenia czegoś smacznego zaoferuje od 30 lipca pawilon rekreacyjno-kulturalny "Pokój na lato" Muzeum Powstania Warszawskiego.

2015-07-24, 08:57

„Pokój na lato”. Nowa oferta Muzeum Powstania Warszawskiego
Sala kinowa w Muzeum Powstania Warszawskiego. Pokazywane są w niej kroniki filmowe zrealizowane podczas Powstania. Foto: wikimedia.org/Adrian Grycuk

- Po 11 latach funkcjonowania postanowiliśmy rozszerzyć naszą działalność. Na skarpie na rogu ul. Towarowej i Grzybowskiej, przylegającej do Muzeum otwieramy pawilon rekreacyjno-kulturalny - mówi Agnieszka Szulejewska, kierownik Działu Projektów Kulturalnych Instytutu Stefana Starzyńskiego, oddziału Muzeum Powstania Warszawskiego.

Serwis specjalny Polskiego Radia "II wojna światowa" >>>

Powiązany Artykuł

Podczas oficjalnego otwarcia, które zaplanowano na wieczór 30 lipca, odbędzie się koncert "Piotra Zabrodzkiego podróż sentymentalna", który ze swoim kwartetem zagra autorskie interpretacje przed i powojennych szlagierów takich jak "Tango milonga", "Umówiłem się z nią na dziewiątą" czy "Na pierwszy znak".

REKLAMA

Nowa przestrzeń zaprasza na jazzowe koncerty, a także warsztaty, które poprowadzi Michał Polcyn. Zaplanowano również warsztaty o gwarze warszawskiej oraz warsztaty fotograficzne i kulinarne pt. "Jedz powoli". Goście będą mieli szansę spróbować sił w przedwojennym karaoke albo wziąć udział w przedwojennych potańcówkach. W sierpniowe wieczory na mieszkańców będzie czekać letnie kino plenerowe, w którym - jak zapowiadają organizatorzy - z "gigantycznego hamaka wśród drzew" będzie można obejrzeć filmy związane z Warszawą.

Serwis specjalny POWSTANIE WARSZAWSKIE >>>

- Codziennie przed południem planujemy zajęcia dla najmłodszych dotyczące m.in. symboli warszawskich czy wiedzy dotyczącej architektury, baśni i legend związanych z miastem. Natomiast wieczory staramy się przygotować pod kątem relaksu, czyli pokazów teatralnych, małych spektakli czy koncertów. Także program jest bogaty, a przy okazji będzie można również zjeść i wypić coś dobrego. Całość będzie czynna w godzinach otwarcia Muzeum, czyli od 10 do 18 oraz oczywiście dłużej - dodaje Szulejewska.

REKLAMA

Posłuchaj

Ppłk Edmund Baranowski o 69. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego (Sygnały dnia/Jedynka) 13:36
+
Dodaj do playlisty

Powstanie Warszawskie było największą akcją zbrojną podziemia w okupowanej przez Niemców Europie. 1 sierpnia 1944 roku do walki w stolicy przystąpiło ok. 40-50 tys. powstańców. Planowane na kilka dni, trwało ponad dwa miesiące. W czasie walk w Warszawie zginęło ok. 18 tys. powstańców, a 25 tys. zostało rannych. Straty wśród ludności cywilnej były ogromne i wynosiły ok. 180 tys. zabitych. Pozostałych przy życiu mieszkańców Warszawy, ok. 500 tys., wypędzono z miasta, które po powstaniu zostało niemal całkowicie spalone i zburzone.

pp/PAP

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej