Tragedia na Morzu Egejskim. Barka z imigrantami zderzyła się ze statkiem

Do kolizji doszło w pobliżu wyspy Lesbos. Barka imigrantów uderzyła w jednostkę greckiej straży przybrzeżnej.

2015-10-16, 10:30

Tragedia na Morzu Egejskim. Barka z imigrantami zderzyła się ze statkiem
. Foto: PAP/EPA/YORGOS PAPADOPOULOS

Posłuchaj

Tragiczny bilans wypadku w pobliżu Lesbos. Relacja Beaty Kukiel-Vraily (IAR)
+
Dodaj do playlisty

Fotoreporter agencji AFP, który obserwował zajście z odległości około dwóch kilometrów, poinformował, że barka poszła na dno w ciągu dwóch-trzech minut. Greckiej morskiej straży granicznej udało się uratować 31 osób. W trakcie akcji ratunkowej odnaleziono ciała siedmiu imigrantów: dwóch kobiet, mężczyzny oraz czworga dzieci, w tym niemowlęcia.

Czytaj także:
imigranci1200.jpg
Imigranci w Europie

Jak zeznali ocaleni imigranci, przemytnik wziął od każdego 1,5 tys. euro. Kiedy wypłynęli na pełne morze, zostawił ich i wrócił pontonem na tureckie wybrzeże. Syryjczycy znajdujący się na łodzi spanikowali. Próbowali kierować ją w stronę Lesbos, ale nie byli w stanie kontrolować szybkości, przez co zderzyli się ze statkiem greckiej straży przybrzeżnej, który płynął im na pomoc.

Mieszkańcy m.in. Syrii, Iraku czy Afganistanu przybywają do Europy, uciekając przed wojną i biedą we własnych krajach. Wielu z nich decyduje się na podróż z Turcji do Grecji przez morze i ginie podczas krótkiej przeprawy na greckie wyspy, ponieważ nienadające się do żeglugi i przeładowane łodzie często toną.

PAP, IAR, kk

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej