X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Ataki na Polaków. Duda i Cameron potępili nietolerancję na tle narodowym

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2016 13:50
- Prezydent RP bardzo wyraźnie zaapelował o to, by Wielka Brytania uczyniła wszystko, aby tego typu działania przestały mieć miejsce - podkreślił prezydencki minister Krzysztof Szczerski.
Audio
  • Prezydencki minister Krzysztof Szczerski o spotkaniu Andrzeja Dudy z Davidem Cameronem (IAR)
Prezydent RP Andrzej Duda oraz premier Wielkiej Brytanii David Cameron
Prezydent RP Andrzej Duda oraz premier Wielkiej Brytanii David Cameron Foto: PAP/Marcin Obara

W trakcie drugiego, ostatniego dnia szczytu NATO na stadionie PGE Narodowym w Warszawie, doszło do dwustronnego spotkania prezydenta RP Andrzeja Dudy z premierem Wielkiej Brytanii Davidem Cameronem.

Jak przekazał prezydencki minister Krzysztof Szczerski, rozmowa dotyczyła między innymi sytuacji Polaków w Wielkiej Brytanii po Brexicie, a także "tych różnych złych emocji, które się ujawniły". 

- Mamy wspólne przekonanie o niezgodzie i potępieniu jakichkolwiek aktów o charakterze nietolerancji na tle narodowym, które są sprzeczne z duchem brytyjskim, sprzeczne z naturą społeczeństwa brytyjskiego - powiedział.

Minister dodał, że prezydent "bardzo wyraźnie" zaapelował o to, by Wielka Brytania uczyniła wszystko, aby tego typu działania przestały mieć miejsce.

Ponadto - jak poinformował - Duda i Cameron mówili także o konsekwencjach Brexitu oraz przyszłości Wielkiej Brytanii.

Ataki na Polaków na Wyspach

Czytaj więcej:
wielka brytania flaga 663
Brexit

W referendum w Wielkiej Brytanii, które odbyło się 23 czerwca, 51,9 proc. wyborców opowiedziało się za Brexitem, czyli za opuszczeniem Unii Europejskiej przez ich kraj a 48,1 proc. za pozostaniem we Wspólnocie.

Wielu Polaków skarżyło się, że po ogłoszeniu wyników plebiscytu usłyszeli negatywne komentarze pod swoim adresem. Do jednej z Polek nieznany mężczyzna krzyknął, by "wracała do swojego kraju, wynosiła się z Anglii". Inna Polka przyznała, że powiedziano jej, iż "powinna się cieszyć tym, że tu pracuje dopóki może, ale na szczęście, już niedługo".

Doszło do ataku na budynek Polskiego Ośrodka Społeczno-Kulturalnego (POSK). Na jego fasadzie wymalowano farbą hasła wzywające Polaków do opuszczenia Wielkiej Brytanii. W obiegu pojawiły się także ulotki zawierające mowę nienawiści wobec Polaków.

Szczyt NATO w Warszawie

Zobacz serwis specjalny:
nato_1200_DOB.jpg
Szczyt NATO w Warszawie

W piątek przywódcy państw NATO podjęli decyzję o wzmocnieniu wschodniej flanki Sojuszu poprzez rozmieszczenie czterech batalionów liczących około tysiąc żołnierzy w Polsce i krajach bałtyckich.

W trakcie pierwszej sesji obradującego w Warszawie szczytu Sojuszu potwierdzono też wzmocnienie obecności w południowo-wschodniej części NATO, ogłoszono wstępną gotowość operacyjną tarczy antyrakietowej, a także uznano cyberprzestrzeń za nową sferę działań operacyjnych.

W sobotę sekretarz generlany Sojuszu Jens Stoltenberg poinformował, że przywódcy krajów NATO zdecydowali o dalszym wsparciu dla Afganistanu.

PAP, IAR, kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Pokazaliśmy, że NATO jest zjednoczone, okazaliśmy solidarność z Ukrainą"

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2016 20:21
NATO w 2. dniu szczytu zdecydowało o dalszym wsparciu dla Afganistanu i rozpoczęciu szkolenia żołnierzy w Iraku. Sekretarz NATO poinformował, że następny szczyt odbędzie się w 2017 roku w nowej kwaterze głównej Sojuszu w Brukseli. Stwierdził, że "Gruzja poczyniła wielki postęp na drodze do NATO". Mówił, że NATO okazało, że jest zjednoczone i zademonstrowało solidarność z Ukrainę. Sojusz zaakceptował też pakiet pomocowy dla Kijowa.
rozwiń zwiń