"Takiej stacji brakowało". Polskie Radio 24 już na UKF

2016-09-02, 12:09

"Takiej stacji brakowało". Polskie Radio 24 już na UKF
Zdjęcie ilustracyjne . Foto: Małgorzata Sas/Polskie Radio

1 września o godz. 6 Polskie Radio 24 rozpoczęło nadawanie na falach UKF. Pomysł stworzenia radia informacyjno-publicystycznego chwalą dziennikarze innych mediów. - W Polsce istnieje duży głód na tego typu stacje - podkreślają.

"Świetny pomysł" - tak o uruchomieniu publicznej anteny newsowej mówi Bogusław Charbota. - To bardzo dobrze mieście się w pojęciu misji Polskiego Radia - zaznacza redaktor naczelny "Rzeczpospolitej". - Jak mocne jest zapotrzebowanie na radio informacyjne pokazuje przykład TOK FM. To jednak antena prywatna, o ograniczonej propagacji. Radio publiczne mając szerszy dostęp do słuchaczy będzie z pewnością ważną konkurencją. Oczywiście pod warunkami profesjonalizmu, rzetelności dziennikarskiej, pełnej reprezentatywności sceny publicznej etc. Wierzę, że Polskiemu Radiu 24 to się powiedzie - dodaje.

Powiązany Artykuł

Stanisławczyk b_1200.jpg
"Polskie Radio 24 to nowa jakość w eterze"

Paweł Siennicki, redaktor naczelny dziennika "Polska the Times" ma nadzieję, że Polskie Radio 24 stanie się miejsce spotkania ludzi o różnych poglądach. - Polskie Radio, w czasach gdy media w Polsce w coraz większym stopniu stają się tożsamościowe, czynnie angażują się w spór polityczny, dla mnie wciąż pozostaje medium publicznym. Takim, w którym uczciwie dyskutuje się, przedstawia się różne punkty widzenia. Dlatego z nadzieją witam pomysł stworzenia nowej anteny, radia newsowego. Wszystko co służy temu, że ludzie o różnych poglądach znów zaczną rozmawiać ze sobą, służy dobru wspólnemu - podkreśla dziennikarz.

Zdaniem księdza Henryka Zielińskiego, redaktora naczelnego tygodnika "Idziemy", Polskie Radio 24 może być ciekawą alternatywą dla wielu ludzi chcących śledzić na gorąco wydarzenia i szukających poważnych komentarzy, którzy nie mogą w danej chwili zasiąść przed telewizorem czy komputerem.

(Redaktor naczelny Polskiego Radia 24, Michał Chodurski: chcemy, by Polskie Radio 24 było miejscem debaty publicznej)

- Fakt, że przekaz będzie firmowany przez tak poważną instytucję, jaką jest Polskie Radio powinien sprawić, że informacje będą przez nie niejako "autoryzowane", co może być szczególnym atutem dla ludzi mających już dość internetowej sieczki, która z natury toleruje powierzchowność, bałagan i niską kulturę przekazu - zaznacza duchowny i dodaje, że Polskie Radio 24 może odnieść sukces.

Do tej pory Polskie Radio 24 można było usłyszeć w internecie i w radiu cyfrowym. Od 1 września stacji można słuchać także w paśmie UKF. Na przykład w Warszawie na częstotliwości 92 MHz, w Krakowie - 97,2,w Gdańsku 93,4, we Wrocławiu 107,5. Stacja jest nadawana na częstotliwościach dotychczasowej Czwórki. Przy czym Czwórka zostaje w medium najbliższym młodym słuchaczom, czyli w internecie.

Czytaj więcej
polskie radio 24 1200.jpg
Polskie Radio 24 już nadaje. Znajdź częstotliwość

Na antenie Polskiego Radia 24 można usłyszeć między innymi "Stronniczy przegląd prasy" prezentowany przez dziennikarzy pięciu najważniejszych dzienników, rozmowy poranka 24 pod hasłem "24 pytania" i felietony. Ramówkę wzbogacą między innymi programy zatytułowane "Rozpruwacz kulturalny", "Konsument i rynek", "Życie nie tylko sportowe", "Wszystko jest historią".

Polskie Radio 24 tworzy zespół ponad 60 dziennikarzy. Stacja rozpoczęła współpracę między innymi z Ryszardem Bugajem, Zdzisławem Krasnodębskim, Wiktorem Świetlikiem, Krzysztofem Masłoniem, Tomaszem Sakiewiczem i Pawłem Wrońskim.

aj

Polecane

Wróć do strony głównej