X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Sprawa Józefa Piniora. Biznesmen z zarzutami korupcyjnymi

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2016 12:27
Przedsiębiorca Tomasz G., zatrzymany w związku ze sprawą korupcyjną, w której podejrzany jest m.in. b. senator Józef Pinior, usłyszał zarzuty korumpowania dwóch osób - poinformował naczelnik wydziału zamiejscowego PK w Poznaniu Piotr Baczyński.
Były senator Józef Pinior (L) i jego asystent Jarosław Wardęga (P) na sali rozpraw
Były senator Józef Pinior (L) i jego asystent Jarosław Wardęga (P) na sali rozprawFoto: PAP/Jakub Kaczmarczyk

Przedsiębiorca i przedstawiciel jednej z firm, który zaangażowany był w budowę centrum handlowego w Jeleniej Górze, został zatrzymany 13 grudnia. Jest on podejrzany o korumpowanie byłego senatora PO i jego asystenta Jarosława Wardęgi.

Piniora i dziesięć innych osób CBA zatrzymało 29 listopada. Wszyscy usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstw o charakterze korupcyjnym. Pinior jest podejrzany o przyjęcie 46 tys. zł łapówki i płatną protekcję. Prokuratura chciała jego aresztowania, aresztu dla Wardęgi i Krystiana S. We wtorek Sąd Okręgowy w Poznaniu podtrzymał postanowienie I instancji i zdecydował, że podejrzani pozostaną na wolności.

źródło: TVP Info

- Tomasz G. został w środę przesłuchany, zostały mu ogłoszone zarzuty wręczenia korzyści majątkowych dwóm osobom. W tej chwili, dla dobra postępowania, nie będziemy podawać mediom żadnych bliższych okoliczności sprawy – powiedział prok. Baczyński.

Za korupcję mężczyźnie grozi kara do 8 lat więzienia.

Prokuratura Krajowa podała, że Tomasz G. został zatrzymany w związku z listem gończym wystawionym za nim przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu. Mężczyzna przez sześć lat poszukiwany był do odbycia kary 2 lat więzienia m.in. za oszustwa.

matak.jpg
Nie będzie aresztu dla Józefa Piniora. Sąd: nie ma obawy matactwa

Po wtorkowej decyzji sądu okręgowego, pozostałe 11 osób, które usłyszały zarzuty w sprawie, pozostają na wolności. Sąd Okręgowy w Poznaniu utrzymał w mocy zaskarżone przez prokuraturę postanowienie sądu rejonowego z 1 grudnia o niestosowaniu aresztu wobec podejrzanych o korupcję: b. senatora, jego asystenta i biznesmena Krystiana S. Sąd uznał, że w sprawie nie występuje obawa matactwa. Przyznał przy tym, że istnieje "duże prawdopodobieństwo", że Józef Pinior popełnił przestępstwo.

Po wyjściu z sali sądowej b. senator zapewnił, że w trakcie procesu udowodni swoją niewinność.

Prokuratura oświadczyła we wtorek, że nie zgadza się z decyzją sądu; według niej obawa matactwa w sprawie jest wciąż realna. Śledczy z Poznania zapowiedzieli też, że wystąpią do Prokuratora Generalnego o rozważenie upublicznienia dowodów ze sprawy b. senatora, z uwagi na "ważny interes publiczny, polegający na zobiektywizowanej potrzebie społecznej uzyskiwania rzetelnej informacji o działalności prokuratury".

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Józef Pinior: złożyłem zażalenie ws. formy zatrzymania mnie przez CBA

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2016 12:33
- Biorąc pod uwagę wielkość zarzutu oraz okoliczności mojej sprawy, te środki były niesymetryczne w stosunku do sytuacji - poinformował w niedzielę b. senator Józef Pinior, który jest podejrzany o płatną protekcję i korupcję.
rozwiń zwiń