X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Uwzględniono odwołanie sędzi, która odmówiła aresztu dla Józefa Piniora

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2017 10:42
Kolegium Sądu Apelacyjnego w Poznaniu uwzględniło odwołanie sędzi Moniki Smagi-Leśniewskiej od decyzji o przeniesieniu jej z wydziału karnego do gospodarczego poznańskiego sądu. Według Platformy Obywatelskiej, miała zostać przeniesiona, ponieważ nie podjęła decyzji o areszcie dla Józefa Piniora po zarzutach korupcyjnych wobec niego.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

O decyzji kolegium Sądu Apelacyjnego w Poznaniu poinformowała we wtorek rzeczniczka sądu apelacyjnego sędzia Elżbieta Fijałkowska. - Uznaliśmy, że kryterium stażu pracy, które było brane pod uwagę przy podejmowaniu tej decyzji, należy zastosować wobec sędziów nie z jednego, a z obu wydziałów karnych Sądu Rejonowego Poznań-Stare Miasto w Poznaniu – powiedziała rzeczniczka.

- Problem braku sędziów w wydziale gospodarczym nadal jednak istnieje i prezes będzie musiał tę kwestię rozważyć ponownie – dodała Fijałkowska.

W ubiegłym tygodniu po informacji o przeniesieniu sędzi Smagi-Leśniewskiej z wydziału karnego do gospodarczego poznańskiego sądu, posłowie Platformy Obywatelskiej przekonywali, że wpływ na przeniesienie miała jej decyzja o niezastosowaniu aresztu wobec Józefa Piniora.

Józef Pinior, w PRL jeden z najważniejszych działaczy opozycji na Dolnym Śląsku, senator PO poprzedniej kadencji, wraz z 10 innymi osobami został zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne pod koniec listopada ub. roku. Za zarzucaną mu korupcję i płatną protekcję grozi mu do 8 lat więzienia. Po zatrzymaniach poznański wydział zamiejscowy PK wnosił o aresztowanie byłego senatora, jego asystenta Jarosława Wardęgi, oraz biznesmena Krystiana S. Wniosek o areszt śledczy uzasadniali obawą matactwa procesowego. 1 grudnia 2016 r. sędzia Smaga-Leśniewska nie zgodziła się z argumentami prokuratury i oddaliła jej wniosek o zastosowanie aresztu wobec Piniora i dwóch pozostałych mężczyzn.

W ub. wtorek rzecznik PO Jan Grabiec zażądał w tej sprawie informacji od ministra sprawiedliwości-prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry. Jego zdaniem podjęte przez przenoszoną sędzię postanowienie ws. braku aresztu dla Piniora "wywołało wściekłość w obozie władzy i samej prokuratury", a decyzję krytykował także Ziobro. Grabiec pytał również, czy decyzja o przeniesieniu sędzi została podjęta przez prezesa Sądu Okręgowego w Poznaniu, czy była "realizacją planu ministra Ziobro".

Słowom tym zaprzeczył jednak kategorycznie rzecznik Ministerstwa Sprawiedliwości Sebastian Kaleta. Podkreślił, że "Ministerstwo Sprawiedliwości nie ma nic wspólnego ze sprawą". - Zgodnie z prawem taką decyzję podejmuje prezes sądu po zasięgnięciu opinii kolegium Sądu Okręgowego - powiedział Kaleta.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kłopoty asystenta Józefa Piniora. Prokuratura stawia kolejne zarzuty Jarosławowi Wardędze

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2017 11:03
Dwa kolejne zarzuty o charakterze korupcyjnym przedstawiła prokuratura Jarosławowi Wardędze, asystentowi Józefa Piniora. CBA zatrzymało b. senatora i jego asystenta pod koniec listopada ub. roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydencki minister: dialog ze środowiskiem prawniczym jest prowadzony

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2017 16:11
- Prezydent Andrzej Duda chce się wsłuchiwać w merytoryczne głosy osób, które dostrzegają bolączki środowiska prawniczego, aby razem móc ten problem rozwiązać - powiedział Andrzej Dera.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pijana sędzia spowodowała wypadek. Miała 2,4 promila alkoholu

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2017 12:39
Sędzia Beata B. orzekającą w siemianowickim sądzie rejonowym spowodowała kolizję drogową pod wpływem alkoholu. Grozi jej postępowanie dyscyplinarne.
rozwiń zwiń