Papież: ostatnie słowo w historii człowieka nie należy do nienawiści, śmierci i wojny
Papież Franciszek powiedział w środę, że "ostatnie słowo w historii człowieka nie należy do nienawiści, śmierci i wojny". Podczas audiencji generalnej podkreślił, że życie chrześcijańskie nie jest nieosiągalnym ideałem.
2017-06-21, 12:31
- Chrześcijanie walcząc ze złem nie rozpaczają. Chrześcijaństwo kultywuje nieuleczalną ufność; nie wierzy w to, że siły negatywne i niszczące mogą przeważyć - mówił Franciszek w czasie audiencji z udziałem kilkunastu tysięcy osób.
W katechezie na temat świętych podkreślił, że "życie chrześcijańskie nie jest nieosiągalnym ideałem". - Chcemy wierzyć w przemianę świata, w którym nie będzie więcej łez, podłości i cierpienia - dodał.
"Niech Pan da nam nadzieję, że i my będziemy świętymi. To wielki dar, jaki każdy z nas może złożyć światu - mówił Franciszek. - Niech Pan da nam łaskę wiary tak głębokiej, abyśmy – jak nasi święci poprzednicy – stali się obrazem Chrystusa dla tego świata".
Zwracając się do polskich pielgrzymów papież powiedział: "Na naszej drodze wiary, zwłaszcza w momentach trudnych, trzeba mieć odwagę wznosić oczy ku niebu, myśląc o świętych". - Są oni dla nas świadkami nadziei, dają przykład chrześcijańskiego życia i wspierają nas w naszym dążeniu do świętości. Niech ich wstawiennictwo stale wam towarzyszy - wskazał Franciszek.
REKLAMA
Papież wsparł projekt włoskiej ustawy przewidującej nadawanie obywatelstwa - urodzonym we Włoszech dzieciom migrantów.
Papież poświęcił katechezę dążeniu do świętości i znaczeniu przykładu, jaki wiernym dają święci. Zwracając się do pielgrzymów z Włoch, papież nawiązał do obchodzonego wczoraj na całym świecie Dnia Uchodźcy. Powiedział, że z tego powodu w poniedziałek spotkał się uchodźcami, którzy znajdują się w Rzymie pod opieką organizacji religijnych.
- Chciałbym wyrazić moje uznanie dla kampanii "Byłem obcy", na rzecz nowego prawa imigracyjnego, kampanii wspieranej przez włoską Caritas, fundację Migrantes i inne organizacje katolickie - powiedział papież.
Ustawę dotyczącą obywatelstwa dla dzieci migrantów, przegłosowano dwa lata temu w Izbie Deputowanych. Obecnie, pośród ostrych sporów, procedowana jest w Senacie.
REKLAMA
kh
REKLAMA