more_horiz
Wiadomości

Stolica Angoli najdroższym miastem świata

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2017 12:28
Wynajem dwupokojowego mieszkania w Luandzie kosztuje miesięcznie 4 tysiące dolarów - wynika z raportu. Jedno danie w restauracji - 20 dolarów, a markowe spodnie - 150 dolarów.
Luanda, stolica Angoli
Luanda, stolica AngoliFoto: W.R.Photography/Shutterstock.com

Luanda, stolica Angoli jest najdroższym miastem świata. Wyprzedziła takie miasta, jak Moskwa i Singapur. Jest też droższa od Hong Kongu, Tokio i Zurychu - wynika z raportu międzynarodowej firmy konsultingowej Mercer. Warszawa zajmuje 180. miejsce w rankingu. Autorzy raportu porównali w największych miastach świata, ceny 200 produktów i usług.

Wynajem mieszkania, posiłek w restauracji, czy markowe spodnie to dobra dostępne tylko dla obcokrajowców. Najniższa pensja w Angoli jest bowiem równowartością 88 euro. Mieszkaniec Luandy może za nią dwukrotnie zatankować samochód albo kupić 30 litrów wody, 10 kilogramów cukru i tyle samo litrów mleka.

Angola jest jednym z trzech krajów świata o najniższym poziomie życia. 20 z 25 milionów mieszkańców Angoli żyje w biedzie.

Z rankingu wynika, że najtańszymi miastami świata są Tunis - stolica Tunezji, Biszkek - stolica Kirgistanu i Windhoek - stolica Namibii.

pg

Zobacz także

Zobacz także