more_horiz
Wiadomości

Mieszkańcy znów blokują Augustów. Co z obwodnicą?

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2009 07:13
Mieszkańcy Augustowa będą pikietować w sprawie przyśpieszenia prac przy budowie obwodnicy miasta.

Pikieta ma potrwać dwie godziny. Pikietę organizuje Obywatelski Komitet Obrony Budowanej Obwodnicy Augustowa. Niewykluczone, że przerodzi się ona w blokadę drogi krajowej nr 8. Tak działo się zawsze podczas wielu takich protestów prowadzonych przez mieszkańców.

Mieszkańcy Augustowa ponownie wyjdą na ulicę, gdyż czują się oszukani przez rząd w sprawie budowy obwodnicy. Wiosną tego roku ministrowie Schetyna i Grabarczyk obiecali, że latem będzie gotowy raport oddziaływania na środowisko drogi, która ma być budowana przez miejscowość Raczki i obwodnica powstanie jak najszybciej. Tymczasem nie ma raportu, a co za tym idzie nie można prowadzić żadnych przygotowań do budowy drogi.

Sprawa budowy obwodnicy Augustowa, której fragment miał przebiegać przez cenną przyrodniczo Dolinę Rospudy, toczy się od kilku lat. Powstał wokół niej konflikt społeczny. Za budową byli mieszkańcy, którzy w ramach poparcia kilkanaście razy wychodzili blokować drogę krajową. Po protestach ekologów i stanowisku Komisji Europejskiej doszło jednak do zmiany przebiegu obwodnicy Augustowa. Budowa drogi została wstrzymana najpierw w obszarze Natura 2000, potem na pozostałych odcinkach.

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem