more_horiz
Wiadomości

Warszawa upamiętniła Gustawa Holoubka

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2018 16:50
Na warszawskim Mokotowie odsłonięto tablicę upamiętniającą Gustawa Holoubka - wybitnego aktora, reżysera, pedagoga. Tablicę ufundował Teatr Ateneum, w którym Gustaw Holoubek był dyrektorem w latach 1996-2008. 
Audio
  • Magdalena Zawadzka - żona Gustawa Holoubka o pamięci (IAR)
  • Paweł Dangel - dyrektor Teatru Ateneum o Gustawie Holoubku (IAR)
  • Paweł Królikowski - prezes Związku Artystów Scen Polskich o Gustawie Holoubku (IAR)
Tablica pamiątkowa na warszawskim Mokotowie
Tablica pamiątkowa na warszawskim MokotowieFoto: PAP/Tomasz Gzell

Paweł Dangel - dyrektor Teatru Ateneum przypomniał, że dziś przypada 95. rocznica urodzin Gustawa Holoubka, a w tym roku mija 10 lat od śmierci wybitnego aktora. Podkreślił, że wszystkich funkcji i zasług nie sposób było wymienić na małej tablicy umieszczonej na ścianie kamienicy, w której aktor mieszkał. - Jest wiele publikacji, jest książka o panu Gustawie Holoubku, która wyszła - dodał dyrektor Teatru Ateneum. 

Podczas odsłonięcia tablicy wszystkim uczestnikom zostały rozdane albumy o życiu i twórczości Gustawa Holoubka. - Myślę, że kto będzie chciał rozszerzyć swoją wiedzę o panu Gustawie Holoubku, będzie miał dzisiaj okazję - zachęcał Paweł Dangel. 

Magdalena Zawadzka - żona aktora, podkreśliła, że dla niej pamięć o ludziach i wydarzeniach jest bardzo ważna. - Dla mnie pamięć jest czymś niesłychanie ważnym, a w dzisiejszych czasach pamięć nie jest w cenie. Bardzo szybko zapomina się o wydarzeniach ważnych, o ludziach, o ich dokonaniach - mówiła Zawadzka. 

21 kwietnia to także dzień urodzin aktora. Żona Holoubka mówiła, że ten dzień co roku zawsze był i jest świętowany. Zobacz więcej na temat: POLSKA Gustaw Holoubek

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem