Niedziela chłodniejsza. Może spaść grad lub krupa lodowa. W Tatrach możliwy śnieg
W niedzielę temperatura będzie wynosiła od 16 do 20 stopni Celsjusza. Możliwe są deszcze, a także burze, podczas których prędkość wiatru może sięgać w porywach 65 km na godzinę.
2018-06-24, 07:04
Jak informuje IMGW, nad Europą Zachodnią będzie dominował wyż znad Wysp Brytyjskich, a pozostała część kontynentu będzie pod wpływem niżów z ośrodkami: w rejonie Półwyspu Kolskiego, Rosji, nad Morzem Czarnym i Morzem Śródziemnym. Północno-wschodnia Polska będzie na skraju niżu znad Rosji. Pozostała część kraju znajdować się będzie na skraju wyżu. Z północy napływać będzie chłodne i wilgotne powietrze pochodzenia arktycznego.
Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 999 hPa i będzie rosło.
W niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu, a także burze, głównie na wschodzie oraz w centrum kraju. Lokalnie opady gradu lub krupy lodowej. Wysoko w Tatrach opady śniegu i tam prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej do 10 cm. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm, lokalnie na południu do 20 mm. Temperatura maksymalna od 16 st.C do 20 st.C. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu chwilami dość silny, porywisty, północno-zachodni, na południowym wschodzie także zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.
W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Miejscami przelotne opady deszczu, na zachodzie zanikające. Możliwe lokalne burze. Wysoko w Tatrach opady śniegu. Nad ranem w rejonach rozpogodzeń krótkotrwałe mgły, ograniczające widzialność do około 500 m. Temperatura minimalna od 6 st.C na terenach podgórskich do 13 st.C na wybrzeżu. Wiatr słaby, chwilami umiarkowany, zachodni i północno-zachodni.
REKLAMA
W poniedziałek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami przelotne opady deszczu oraz lokalne burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm, a w Karpatach do 20 mm. Temperatura maksymalna od 18 st.C miejscami na północnym wschodzie i wybrzeżu do 23 st.C w Wielkopolsce i na Ziemi Lubuskiej. Chłodniej na Podhalu i Półwyspie Helskim: od 16 st.C do 17 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, zachodni, na wybrzeżu także północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 55 km/h.
W niedzielę w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu i burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura maksymalna do 18 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, zachodni. Podczas burz wiatr w porywach do 65 km/h. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Przelotne opady deszczu, głównie początkowo. Nad ranem w miejscach rozpogodzeń lokalnie silne zamglenia i krótkotrwałe mgły, ograniczające widzialność do 500 m. Temperatura minimalna około 9 st.C. Wiatr słaby, zachodni i północno-zachodni.
W poniedziałek w stolicy zachmurzenie umiarkowane i duże. Okresami opady deszczu i możliwe burze. Temperatura maksymalna do 20 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. W czasie burz porywy wiatru do 55 km/h.
PAP/agkm
REKLAMA
REKLAMA