more_horiz
Wiadomości

IMGW: niebezpieczne upały w pięciu województwach. Ostrzeżenie I stopnia

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2018 14:23
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed upałami. W poniedziałek zagrożenie prognozowano dla pięciu województw. We wtorek we wschodniej części kraju mogą natomiast wystapić burze z gradem.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Pierwszy stopień zagrożenia meteorologicznego, to - jak informuje IMGW - sytuacja, w której "przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia". Instytut zaleca ostrożność, śledzenie komunikatów i "rozwoju sytuacji pogodowej".

Zagrożeniem objęte jest całe województwo lubelskie oraz południowo-wschodnia część województwa mazowieckiego w tym Warszawa oraz m.in. powiaty wołomiński, otwocki, miński, kozienicki, siedlecki, garwoliński, lipski.

W województwie świętokrzyskim niebezpieczeństwo upałów występuje w powiatach ostrowieckim, opatowskim, sandomierskim, staszowskim i buskim. Niebezpiecznie wysokie temperatury prognozowane są także we wschodniej części Małopolski oraz w zachodnich i północnych powiatach woj. podkarpackiego. Słupek rtęci w tych rejonach może przekroczyć 30 stopni.

We wtorek IMGW przewiduje natomiast, że upał utrzyma się w woj. śląskim, świętokrzyskim, małopolskim, podkarpackim. W tych rejonach mogą wystąpić burze z gradem. Gradobicia spodziewać się można także w całej wschodniej części kraju.

tjak.

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem