Lekarze wystawili 10 tysięcy elektronicznych recept. Trwa pilotaż programu e-recpta
Próby z elektronicznym systemem są prowadzone w Siedlcach i Skierniewicach oraz w Wysokiem w województwie lubelskim. Wkrótce dołączą inne miejscowości: Pleszew, Krynica Zdrój, Polanica Zdrój i Chełm.
2018-08-13, 14:34
Posłuchaj
Obecnie blisko 50 lekarzy wystawia elektroniczne recepty. Rekordowo dużo - bo aż 2 tysiące - wystawiła pani doktor ze Skierniewic.
Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński podkreślił, że osoby starsze chętnie realizują recepty w formie elektronicznej. Najwięcej ich wystawiono osobom po 60 roku życia. Rozwiewa to obawy, czy z nowym rozwiązaniem uda się dotrzeć do tej grupy wiekowej. Najczęściej zgłaszanym problemem jest brak oprogramowania dla rzadkich przypadków w chorobach wieku dziecięcego.
Wiceminister zapewnił, że cały czas trwają prace nad usuwaniem tych braków, aby nie zdarzały się one, gdy wszyscy świadczeniodawcy w Polsce będą podłączani do systemu.
Zgodnie z ustawą, od początku przyszłego roku we wszystkich aptekach w Polsce można będzie zrealizować elektroniczną receptę. Po roku do systemu powinni dołączyć wszyscy lekarze i wystawiać recepty w formie elektronicznej.
msze
REKLAMA
REKLAMA