more_horiz
Wiadomości

Kamerun: porywacze weszli do szkoły. Uprowadzili ponad 80 osób

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2018 14:46
- Nieznani sprawcy uprowadzili ponad 80 osób, w większości uczniów, w mieście Bamenda na północnym zachodzie Kamerunu - potwierdziły w poniedziałek miejscowe władze.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock.com

Nieznani sprawcy uprowadzili ponad 80 osób, w większości uczniów, w mieście Bamenda na północnym zachodzie Kamerunu - potwierdziły w poniedziałek miejscowe władze.

Uzbrojeni sprawcy wdarli się do prezbiteriańskiej szkoły, a następnie uprowadzili uczniów w nieznane miejsce. Porwano również dyrektora szkoły, kierowcę oraz nauczyciela. - Łącznie uprowadzono ponad 81 osób, w tym dyrektora. Zabrano ich do lasu - powiedziało agencji Reutera źródło w wojsku.


Jak podaje portal Journal du Cameroun, do zdarzenia doszło w niedzielę. Według agencji Reutera uczniów porwano w poniedziałek rano.

Władze Regionu Północno-Zachodniego poinformowały, że w sprawie odpowiednie działania wszczęły służby bezpieczeństwa. Zaapelowano do mieszkańców o zachowanie spokoju.

Porywacze póki co nieznani

Na razie nie wiadomo, kto jest odpowiedzialny za uprowadzenie grupy. Jak zaznacza Reuters, w anglojęzycznym regionie, w którym doszło do zdarzenia, separatyści walczą o stworzenie odrębnego państwa.

Separatyści w przeszłości zamykali szkoły i wprowadzali godziny policyjne w ramach protestu wobec francuskojęzycznego rządu. Pod koniec października rządzący od 36 lat w Kamerunie 85-letni prezydent Paul Biya został wybrany na siódmą kadencję.


Wielu mieszkańców niespokojnych anglojęzycznych regionów - Południowo-Zachodniego i Północno-Zachodniego - opuściło swoje domy w obawie przed separatystami.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak