more_horiz
Wiadomości

Kamerun: uprowadzeni uczniowie uwolnieni. Dyrektor nadal w rękach napastników

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2018 09:19
Uprowadzeni kilka dni temu w mieście Bamenda w zachodnim Kamerunie licealiści i kierowca - w sumie 79 osób - zostali uwolnieni. W rękach napastników pozostają jeszcze dyrektor szkoły i jeden nauczyciel - poinformował duchowny prowadzący negocjacje. 
Działania separatystów nasiliły się w ubiegłym roku po rządowym ataku na pokojowe demonstracje
Działania separatystów nasiliły się w ubiegłym roku po rządowym ataku na pokojowe demonstracje Foto: army.mil

Do ataku doszło trzy dni temu. Uzbrojeni niezidentyfikowani napastnicy zaatakowali prezbiteriańskie liceum Nkwen. Grupę uczniów wraz z dyrektorem szkoły, kierowcą i jednym z nauczycieli zabrano w nieznanym kierunku. 

W tym anglojęzycznym regionie kraju separatyści walczą o utworzenie własnego państwa. Narzucili tam godziny policyjne i zlikwidowali szkoły w ramach protestu przeciwko francuskojęzycznemu rządowi prezydenta Paula Biya'i. 

Działania separatystów nasiliły się w ubiegłym roku po rządowym ataku na pokojowe demonstracje. Wiele osób uciekło wówczas z Bamendy i innych ośrodków, by szukać schronienia w spokojniejszych frankofońskich regionach Kamerunu. 

ras

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kamerun: porywacze weszli do szkoły. Uprowadzili ponad 80 osób

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2018 14:46
- Nieznani sprawcy uprowadzili ponad 80 osób, w większości uczniów, w mieście Bamenda na północnym zachodzie Kamerunu - potwierdziły w poniedziałek miejscowe władze.
rozwiń zwiń