more_horiz
Wiadomości

PKWP: Asia Bibi znajduje się w bezpiecznym miejscu w Islamabadzie

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2018 21:36
Polska sekcja papieskiego stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie poinformowała, że pakistańska chrześcijanka Asia Bibi jest w stolicy Pakistanu, w bezpiecznym miejscu. Nie podała jednak, gdzie kobieta dokładnie się znajduje.
Audio
  • Ks. Paweł Kaczmarczyk: Asia Bibi jest w stolicy Pakistanu, w bezpiecznym miejscu (IAR)
Protest w Karachi przeciwko odstąpieniu od kary śmierci dla Asii Bibi
Protest w Karachi przeciwko odstąpieniu od kary śmierci dla Asii BibiFoto: PAP/EPA/SHAHZAIB AKBER

Kobieta skazana ponad dziewięć lat temu na śmierć za bluźnierstwo przeciw Mahometowi, została niedawno uniewinniona i w środę wypuszczona z więzienia. Organizacja obawia się jednak, że tak jak 31 października - w dniu uniewinnienia chrześcijanki - w Pakistanie znów wybuchną uliczne protesty kierowane przez islamskich fundamentalistów. Do sądu trafiła apelacja. 

- Istnieją poważne obawy o życie Asi Bibi i innych chrześcijan w Pakistanie - powiedział ks. Paweł Kaczmarczyk, dyrektor Biura PKWP w Poznaniu

- Z informacji, do jakich dotarło papieskie stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, możemy stwierdzić, że Asia Bibi opuściła więzienie w Multanie i przebywa obecnie w bezpiecznym miejscu w Islamabadzie. Nie jesteśmy w stanie powiedzieć, czym to bezpieczne miejsce jest, czyli czy jest to dom, w którym się ukrywa, czy może więzienie, do którego została przeniesiona - dodał ks. Paweł Kaczmarzyk. Dodał, że Asia Bibi z Pakistanu będzie mogła wyjechać wówczas, gdy sąd najwyższy odwołanie wniesione przeciwko jej uniewinnieniu.

Asia Bibi została aresztowana 19 czerwca 2009 roku. Doniesienie przeciw niej złożyły jej sąsiadki muzułmanki. Kiedy Asia Bibi chciała zaczerpnąć wody, one powiedziały, że jako niemuzułmanka nie może dotykać źródeł wody. Kobieta odparła wówczas, że "Jezus jest miłosierniejszy niż Mahomet". To wystarczyło, żeby trafiła do więzienia i w rok później została skazana na śmierć.

Asia Bibi jest matką pięciorga dzieci.

bb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak