X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Warszawa: odsłonięto pomnik Ignacego Daszyńskiego

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2018 16:23
W Warszawie na Placu na Rozdrożu odsłonięto pomnik działacza socjalistycznego i niepodległościowego Ignacego Daszyńskiego. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele PiS, SLD, PSL, Koalicji Obywatelskiej, Fundacji Centrum im. Ignacego Daszyńskiego.
Audio
Pomnik Ignacego Daszyńskiego w Warszawie
Pomnik Ignacego Daszyńskiego w WarszawieFoto: twitter/Ministerstwo Kultury

Wicepremier Piotr Gliński podkreślił, że Ignacy Daszyński jest symbolem polityka, który łączy. - Był przedstawicielem tej pięknej polskiej lewicowej legendy szklanych domów, PPS-u przedwojennego i myślenia o ideałach lewicowych w połączeniu z demokracją i z niepodległością Polski - powiedział Piotr Gliński. 

W liście odczytanym przez podsekretarza stanu kancelarii prezydenta Wojciecha Kolarskiego, Andrzej Duda docenił dokonania Tymczasowego Rządu Ludowego Republiki Polskiej, na którego czele zasiadał Ignacy Daszyński. - Wiele z wniesionych przez niego postulatów wyznaczało zasady ustrojowe odrodzonej Rzeczpospolitej, wyróżniając pozytywnie Polskę na tle europejskim - powiedział.

Prezydent Andrzej Duda podkreślił, że Daszyński dobro wspólne stawiał ponad ambicje polityczne. Ta zasadą kierował się ustępując ze stanowiska premiera, dzięki temu możliwe było zawarcie szerszego porozumienia stronnictw politycznych i zbudowaniu jedności narodowej.

Były prezydent Aleksander Kwaśniewski zwrócił uwagę na przesłanie Ignacego Daszyńskiego dla polskiej lewicy. Jak zaznaczył polska lewica jest potrzebna dla równowagi polskiego sytemu politycznego, a także po to by "było więcej działania ponad podziałami we wspólnym interesie politycznym, jak tego uczył Ignacy Daszyński". 

Autorem pomnika Ignacego Daszyńskiego jest krakowski rzeźbiarz Jacek Kucaba, profesor Akademii Sztuk Pięknych. Monument z brązu stoi na obłożonym granitem postumencie o dwóch stopniach. Ma około 5 metrów wysokości. Pomnik ma uzupełnić szlak wielkich Polaków, którzy przyczynili się do odzyskania przez Polskę niepodległości. Dlatego stanął w okolicy, gdzie swoje pomniki mają już Roman Dmowski, Wincenty Witos i marszałek Józef Piłsudski.

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak