W. Pawlak; "nie zmarnujcie głosu po frajersku"

Kandydat PSL na prezydenta Waldemar Pawlak apelował w czwartek w Opolu do wyborców, by nie dawali się zwieść sondażom popularności, i w pierwszej turze zagłosowali zgodnie z przekonaniami. Czas wyboru "mniejszego zła" nadejdzie w drugiej turze - powiedział.

2010-06-17, 15:31

W. Pawlak; "nie zmarnujcie głosu po frajersku"


"W wyborach głosują ludzie i apeluję do nich, aby nie pozwolili odebrać sobie swojego własnego głosu. Aby nie zmarnowali go po frajersku, w pierwszej turze, oddając go zupełnie za darmo, bez rozważenia, na tych kandydatów, których wskazują sondaże, czy media. Nad mniejszym złem można zastanowić się w drugiej turze" - mówił Pawlak.

Namawiał, by w pierwszej turze wybierać "tych polityków, którzy dają lepszą perspektywę, a nie gwarancję, że konfrontacja będzie kontynuowana, i następne 10 lat będzie stracone".

Pawlak podkreślił, że z dużą nieufnością podchodzi do sondaży przedwyborczych, które wskazują, że ma minimalne poparcie. Na pytanie reportera jednej ze stacji telewizyjnych o swoje sondażowe szanse zaproponował mu zakład o miesięczną pensję.

REKLAMA

"Jak okaże się, że wynik jest lepszy niż sondaże - pan wpłaca pensję na powodzian, jeśli będzie gorzej, robię to ja" - zachęcał kandydat. Dziennikarz nie przyjął propozycji zakładu, co Pawlak potraktował jako argument za swoim podejściem do badań opinii publicznej. "Jeśli wy - dziennikarze - sami nie wierzycie w to, co publikujecie, to jak ja mam się nad tym poważniej zastanawiać" - powiedział.

''

Podczas konferencji kandydat PSL chwalił współpracę z mniejszością niemiecką - w regionie PSL współrządzi razem z MN i PO. "Łączy nas praktyczne podejście do polityki, nakierowane na działania pożyteczne dla lokalnej społeczności. Doświadczenia Opolszczyzny są bardzo pozytywne i inspirujące, bo pokazują, że ludzie, którzy kierują się dialogiem i porozumieniem mogą wiele osiągnąć i wiele spraw pozytywnie poprowadzić" - uważa szef PSL.

"Większość mówi moim głosem"

Pytany o ocenę kończącej się kampanii wyborczej Pawlak uznał, że wpływ na nią miała sama jej bezpośrednia przyczyna - katastrofa smoleńska, i późniejsze dramatyczne wydarzenia związane z powodzią.

REKLAMA

"Trudno więc mówić o kampanii politycznej, gdy są takie zjawiska i procesy społeczne. Dla mnie dialog i porozumienie są podstawą podejścia do polityki. Z osobistego punktu widzenia z kampanii mogę być bardzo zadowolony - bo większość kandydatów zaczęła mówić moim głosem - to znaczy o zgodzie, porozumieniu, kompromisie i zakończeniu wojny polsko-polskiej" - ocenił.

Pawlak spotkał się w Opolu z władzami mniejszości niemieckiej, nie zamierza jednak - jak zapowiedział - w sposób szczególny zabiegać o głosy opolskich Niemców, ani oczekiwać apelu ze strony władz do mniejszości o poparcie go w wyborach.

"Liczę na głosy wszystkich tych roztropnych Polaków, którzy stawiają na porozumienie i oczekują od polityki, że będzie się zajmowała poważnymi sprawami. Zależy mi na głosach wszystkich, którzy tu mieszkają, którzy cenią sobie konkretne przedsięwzięcia, a nie działania rozrywkowe, czy zagrywki polityczne" - podsumował prezes PSL.

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej