X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Poznań: 11 osób stanie przed sądem m.in. za oszustwa w fakturach VAT

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2019 09:48
11 osób stanie przed sądem za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, poświadczenia nieprawdy w fakturach VAT i oszustwa podatkowe. Prokuratura Regionalna w Poznaniu skierowała właśnie do Sądu Okręgowego w Poznaniu akt oskarżenia w tej sprawie.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/FabrikaSimf

Prokuratura Krajowa poinformowała w czwartek, że w toku przeprowadzonego postępowania ustalono, że sprawcy w 2013 roku kierowali w woj. wielkopolskim spółkami prowadzącymi działalność polegającą na obrocie olejem rzepakowym.

"Olej ten wyprowadzany był z terenu Polski na teren Republiki Federalnej Niemiec, a następnie ponownie wprowadzano go do obrotu na terenie Polski z pominięciem systemu podatkowego. Zarządzane przez oskarżonych spółki bądź w ogóle nie składały deklaracji podatkowych, bądź nie wykazywały w składanych deklaracjach nabycia oleju rzepakowego" – podała PK.

W ten sposób sprawcy mieli narazić skarb państwa na stratę z tytułu nieuiszczenia podatku od towarów i usług oraz niezasadnego zwrotu tego podatku w kwocie ponad 17 mln złotych.

11 oskarżonych, 30 przestępstw

Akt oskarżenia w tej sprawie skierowała do Sądu Okręgowego w Poznaniu Prokuratura Regionalna w Poznaniu. Śledczy zarzucili 11 oskarżonym łącznie 30 przestępstw dotyczących udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, poświadczenia nieprawdy w fakturach VAT, a także oszustw podatkowych.

"Część z podejrzanych przyznała się do popełnienia zarzuconych im przestępstw oraz złożyła w sprawie obszerne wyjaśnienia, opisując mechanizm przestępczego procederu. Wobec sprawców stosowane były środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania, poręczeń majątkowych na łączną kwotę ponad 5,5 miliona złotych, dozoru Policji i zakazu opuszczania kraju" – podała PK.

W sprawie zastosowano również zabezpieczenie majątkowe na mieniu jednej ze spółek zaangażowanych w przestępczy proceder, którego wartość pokryła w całości powstałe uszczuplenie w podatku od towarów i usług.

Zarzucone podejrzanym przestępstwa są zagrożone karą do 10 lat więzienia.

koz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak