X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Vincent Lambert po ponad dziesięciu latach został odłączony od aparatury podtrzymującej go przy życiu

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2019 14:34
Vincent Lambert został po dziesięciu latach utrzymywania go w stanie wegetatywnym odłączony od aparatury podtrzymującej go przy życiu. Taką decyzję podjął lekarz po piątkowym wyroku Sądu Kasacyjnego. 
Audio
  • Vincent Lambert został po dziesięciu latach utrzymywania go w stanie wegetatywnym odłączony od aparatury podtrzymującej go przy życiu. Taką decyzję podjął lekarz po piątkowym wyroku Sądu Kasacyjnego. Relacja Marka Brzezińskiego (IAR)
Vincent Lambart
Vincent LambartFoto: TWITTER.COM

Doktor Vincent Sanchez z kliniki w Reims poinformował w listach rozesłanych do członków rodziny Vincenta Lamberta, że od dzisiaj zostanie wprowadzona w życie procedura stopniowego odłączania chorego od aparatury utrzymującej go przy życiu.

Matka chorego odwołuje się do ONZ, ale bez skutku. Kobieta mówi wprost, że na jej synu dokonuje się morderstwa. Jest zdania, że tak można określić to co się dzieje. Mówi, że dawała mu łyżeczkę kompotu i łyżeczkę śmietany. Jej zdaniem widać było, że mu to smakuje. Matka zadaje retoryczne pytanie dlaczego nikt nie chce wysłuchać rodziców. I dodaje - to jest dramat.

W samochód Vincent Lamberta wjechała ciężarówka. Od tego czasu mężczyzna był utrzymywany sztucznie przy życiu. Jego żona i część rodzeństwa walczyli o to aby go odłączyć od aparatury i pozwolić mu umrzeć. Rodzice są temu przeciwni.

dcz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Francja: bój o eutanazję Vincenta Lamberta, rząd zapowiada apelację

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2019 21:59
We Francji trwa batalia o życie pogrążonego w śpiączce 42-letniego strażaka Vincenta Lamberta. Apelację od wydanej przez sąd decyzji, nakazującej wznowienie utrzymywania chorego przy życiu, zapowiedział francuski rząd. 
rozwiń zwiń