X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Mariusz Błaszczak: w Suwałkach będzie pułk przeciwpancerny

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2019 15:07
W Suwałkach powstanie pułk przeciwpancerny. Minister obrony Mariusz Błaszczak poinformował, że jednostka będzie tworzona na bazie istniejącego w tym mieście 14. Suwalskiego Dywizjonu Artylerii Przeciwpancernej.
Audio
  • Szef MON podpisał decyzję o powstaniu 14. Suwalskiego Pułku Przeciwpancernego (IAR)
Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak
Minister obrony narodowej Mariusz BłaszczakFoto: PAP/Artur Reszko
  • Minister obrony Mariusz Błaszczak podpisał w Suwałkach decyzję o przeformowaniu obecnego dywizjonu w 14. Suwalski Pułk Przeciwpancerny
  • Oznacza to, że będzie tam trzy razy więcej żołnierzy niż teraz, dostaną oni nowe uzbrojenie, będą też dodatkowe miejsca pracy dla cywilów
  • Mariusz Błaszczak podkreślił, że wzmocnienie suwalskiego garnizonu jest niezbędne, aby reszta kraju mogła czuć się bezpiecznie

Szef MON wziął udział w Suwałkach w odprawie na temat formowania nowej struktury.

pap mariusz błaszczak 1200.jpg
Mariusz Błaszczak: moździerze Rak to przykład najnowocześniejszego sprzętu

"Koalicja PO-PSL nie przywiązywała wagi do bezpieczeństwa naszego kraju"

Minister obrony powiedział, że decyzja o utworzeniu pułku przeciwpancernego ma naprawić błędy, jakie popełnił poprzedni rząd. Według szefa MON błąd polegał na podjęciu dziewięć lat temu decyzji o rozformowaniu pułku i zmniejszeniu liczebności w powstałej na to miejsce jednostce. - Błąd wynikał z tego, że rządząca wtedy koalicja PO-PSL nie przywiązywała wagi do bezpieczeństwa naszego kraju - podkreślił Mariusz Błaszczak.

"Przesmyk suwalski jest ważnym punktem na mapie bezpieczeństwa"

Szef MON dodał, że zwiększanie liczebności jednostki w Suwałkach i wyposażanie jej w nowoczesny sprzęt jest koniecznością. Przypomniał, że region nazywany przesmykiem suwalskim jest ważnym punktem na mapie bezpieczeństwa naszego kraju.

- Przesmyk łączy nasz kraj z państwami bałtyckimi - mówił Mariusz Błaszczak. - Wszystkie te kraje są, podobnie jak my, w strukturach NATO i powinno nam zależeć na wzmacnianiu militarnym przesmyku suwalskiego i regionów do niego przylegających - dodał.

Kierownictwo resortu obrony na razie nie zdradza, kiedy i w jaki sprzęt będzie wyposażony suwalski pułk. Obecnie większość uzbrojenia to mobilne wyrzutnie "Malutka" na wozach BRDM-2. To uzbrojenie do zwalczania czołgów, które czasy świetności triumfowało w latach 70. ubiegłego wieku.

mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mariusz Błaszczak o myśliwcach F-35: to mózg systemu obronnego, odstraszają agresora

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2019 09:08
– Myśliwce F-35 są najnowocześniejszymi samolotami i dają przewagę temu wojsku, które je posiada. Stanowią one mózg systemu obronnego i odstraszają agresora – powiedział w "Salonie politycznym Trójki" Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mariusz Błaszczak na uroczystości Akademii Sztuki Wojennej: polskie wojsko należy do najlepszych

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2019 13:16
- Szkoły wojskowe odgrywają szczególną rolę, nie tylko doskonalą umiejętności wojskowe, ale kształtują postawy - powiedział szef MON Mariusz Błaszczak, który wziął udział w uroczystości wręczenia sztandaru Akademii Sztuki Wojennej w warszawskim Rembertowie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MON: deklaruję, że nie zapomnieliśmy o potrzebach Marynarki Wojennej

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2019 13:31
Honor, patriotyzm, odwaga i zaangażowanie cechują Marynarkę Wojenną RP - podkreślił minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak w Święto Marynarki Wojennej. Przypomniał też o programach w "nowym Planie Modernizacji Technicznej" dotyczących morskich sił zbrojnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mariusz Błaszczak: podpisanie porozumienia o współpracy militarnej w USA kluczowym wydarzeniem

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2019 19:06
- Podpisanie porozumienia o współpracy militarnej przez prezydentów Andrzeja Dudę i Donalda Trumpa było kluczowym wydarzeniem w polskiej obronności ostatnich lat. Zabiegałem o to od momentu, kiedy zostałem szefem MON. Dlatego, że nie tylko poprawi to nasze bezpieczeństwo, ale też pozytywnie wpłynie na rozwój polskich sił zbrojnych - powiedział portalowi PolskieRadio24.pl Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mariusz Błaszczak: moździerze Rak to przykład najnowocześniejszego sprzętu

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2019 13:13
Mariusz Błaszczak podkreślił, że polskie wojsko "potrzebuje najnowocześniejszego sprzętu". Jako przykład podał moździerze Rak, które przekazał 15. Giżyckiej Brygadzie Zmechanizowanej. W Giżycku odbył się również piknik wojskowy, na którym gościła ambasador USA Georgette Mosbacher.
rozwiń zwiń