X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Apel KEP do rodziców ws. zajęć z edukacji seksualnej w szkołach

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2019 06:54
Komisja Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski apeluje do rodziców i opiekunów prawnych o czujność w związku z planowanym finansowaniem przez niektóre samorządy zajęć dodatkowych w placówkach oświatowych.
Uczniowie szkoły podstawowej podczas przerwy między zajęciami lekcyjnymi.
Uczniowie szkoły podstawowej podczas przerwy między zajęciami lekcyjnymi.Foto: PAP/Darek Delmanowicz

"Dziecko nie może uczestniczyć w żadnych tego typu zajęciach bez wyraźnej zgody rodziców lub prawnych opiekunów"– napisał w apelu biskup Marek Mendyk, przewodniczący tej Komisji.  Biskup podkreślił, że "warto zainteresować się tym, co dzieje się w szkołach, jakiego typu zajęcia są organizowane, kto je prowadzi i jakie treści przekazuje".

Jacek Ozdoba: edukacja seksualna w budżecie obywatelskim to zabieg socjotechniczny
Ozdoba1200.jpg
Jacek Ozdoba: edukacja seksualna w budżecie obywatelskim to zabieg socjotechniczny

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Edukacja seksualna. Wniosek Ordo Iuris o konsultacje społeczne

"Według doniesień medialnych, w niektórych miastach Polski od września tego roku planuje się wprowadzenie (finansowanie) edukacji seksualnej. Są też takie miejsca, w których już realizowana jest tzw. edukacja antydyskryminacyjna" – zaznacza biskup Marek Mendyk. Przypomina też, że rodzice lub opiekunowie prawni mogą składać w szkołach specjalne oświadczenie.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Wojewoda małopolski unieważnił uchwałę radnych dot. dodatkowych zajęć z edukacji seksualnej

"W celu uzyskania pewności, że dzieci nie wezmą udziału w zajęciach, podczas których będą im przekazywane treści niezgodne z wyznawanym systemem wartości oraz wykraczające poza podstawę programową obowiązującą na danym etapie kształcenia, należy złożyć w szkole specjalne oświadczenie” – zaznaczono w Apelu. Wzór takiego oświadczenia jest do pobrania na stronie Komisji Wychowania Katolickiego KEP w tym miejscu.

Oświadczenie rodziców ws. deprawacji w szkołach. Oświadczenie rodziców ws. deprawacji w szkołach.

Apel opublikowano przed rozpoczęciem roku szkolnego 2019/2020.

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Urszula Rusecka: opozycja straszy Polaków i prowadzi nagonkę na edukację

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2019 16:52
- Trwa nagonka opozycji na edukację i teraz znaleźli kolejny powód, by straszyć dzieci i ich rodziców. Zupełnie nie rozumiem chaosu i krzyku na temat problemu z rekrutacją. Myślę, że temat się skończy gdy rekrutacja się odbędzie - powiedziała w Polskim Radiu 24 Urszula Rusecka, posłanka Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Reforma systemu edukacji. Komentarze publicystów

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2019 19:24
Ministra edukacji Dariusz Piontkowski zapewnił, że każde dziecko będzie miało miejsce w szkole w nadchodzącym roku szkolnym. Opozycja twierdzi jednak, że tych miejsc może zabraknąć. W "Debacie dnia" rozmawiali na ten temat: Mateusz Kosiński (Tygodnik "Solidarność"), Robert Tekieli (Polskie Radio) i Tomasz Wróblewski (Warsaw Enterprise Institute).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rusza rekrutacja uzupełniająca do szkół średnich. Sprawdź, gdzie są jeszcze wolne miejsca

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2019 16:47
W całym kraju trwa rekrutacja do szkół średnich - szczególna, gdyż w tym roku o przyjęcie do szkół ubiega się więcej uczniów niż w latach ubiegłych. Chodzi o dwa roczniki: pierwszy rocznik absolwentów ośmioletnich szkół podstawowych i ostatni rocznik gimnazjalistów. Harmonogram rekrutacji jest inny w różnych województwach, bo ustalali go indywidualnie kuratorzy oświaty.
rozwiń zwiń