X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prezydent Płocka: monitorujemy sytuację, zapewnimy czystą wodę mieszkańcom

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2019 09:14
- Sytuacja jest cały czas monitorowana przez wodociągi płockie. Badamy wodę - powiedział w czwartek prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.
Audio
  • Prezydent Płocka: zapewnimy czystą wodę mieszkańcom (IAR)
Ścieki wpływające do Wisły
Ścieki wpływające do WisłyFoto: PAP/Tomasz Gzell

O awarii układu przesyłowego ścieków, władze Warszawy powiadomiły mieszkańców w środę. We wtorek rano doszło do awarii jednego z kolektorów przesyłających ścieki z części lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni "Czajka". Nieczystości skierowano wówczas do drugiego z kolektorów, który jednak w środę przestał funkcjonować. Wskutek awarii zarząd MPWiK podjął decyzję o kontrolowanym zrzucie nieczystości do Wisły - do rzeki trafia 3 tys. litrów nieczystości na sekundę.


henryk_kowalczyk1200.jpg
Minister środowiska: wciąż nieznane rozmiary awarii oczyszczalni ścieków Czajka

- W sytuacji kryzysowej, jaka ma miejsce w Warszawie, podjęliśmy pewne działania - zapewnił w czwartek na konferencji prezydent Płocka Andrzej Nowakowski. Dodał, że sytuacja jest stabilna. - Jest cały czas monitorowana przez wodociągi płockie przy współpracy ze wszystkimi odpowiedzialnymi służbami - przekazał Nowakowski.

Zespół zarządzania kryzysowego

Mówił też, że w środę w godzinach popołudniowych dzwonił do niego prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, informując o sytuacji kryzysowej w stolicy. - Niezwłocznie poinformowałem zarząd wodociągów o tej sytuacji, a następnie zdecydowałem o zwołaniu miejskiego zespołu zarządzania kryzysowego, który odbył się w godzinach popołudniowych - zapewnił prezydent Płocka.

>>> Sanepid: ujęcia wody pitnej w Warszawie są bezpieczne

Podkreślił, że po przedstawieniu na zespole kryzysowym sytuacji przez prezesa wodociągów płockich, podjęto działania i woda jest monitorowana i badana "zarówno jeżeli chodzi o wodę surową, czyli tę, która wpływa do wodociągów, jak i tę, która później po uzdatnianiu jest przesyłana do mieszkańców Płocka" - zaznaczył Nowakowski.

pg

Czytaj także

Awaria oczyszczalni. Sztab kryzysowy z udziałem ministra zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2019 07:13
W Płocku zbierze się sztab kryzysowy powołany w związku z awarią kolektorów dostarczających ścieki do oczyszczalni wody "Czajka" w Warszawie. Płock to jedno z większych miast, do których dotrze wkrótce płynąca Wisłą zanieczyszczona woda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sanepid: ujęcia wody pitnej w Warszawie są bezpieczne

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2019 08:43
Ujęcia wody pitnej w Warszawie są bezpieczne mimo awarii kolektorów odprowadzających nieczystości z lewobrzeżnej części miasta. Stołeczne służby miejskie od wczoraj prowadzą kontrolowany zrzut ścieków bezpośrednio do Wisły.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Korupcja w warszawskich wodociągach. CBA zatrzymało podejrzanego

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2019 08:59
Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało kolejną osobę w śledztwie dotyczącym korupcji w warszawskim MPWiK. Zatrzymany to współwłaściciel warszawskiego przedsiębiorstwa z branży usług komunalnych. 
rozwiń zwiń