X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Bahamy: pierwsza ofiara Doriana. Utonął ośmiolatek

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2019 14:19
Potężny huragan Dorian pochłonął pierwszą ofiarę śmiertelną. To ośmioletni chłopiec, który prawdopodobnie utonął na Wyspach Bahama. Nad archipelagiem przechodzi huragan najwyższej - piątej - kategorii. Na południu USA ogłoszono ewakuację.
Huraganowe fale na Morzu Karaibskim
Huraganowe fale na Morzu KaraibskimFoto: Drew McArthur/ Shutterstock
  • Huragan Dorian szaleje w pobliżu południowych stanów USA
  • Władze Florydy nakazały ewakuację hrabstw leżących na trasie żywiołu
  • Do zarządzenia ewakuacji przygotowują się także władze przybrzeżnych regionów Georgii i Karoliny Południowej
  • Dorian wcześniej uderzył w Bahamy
  • Prawdopodobnie na Bahamach utonął ośmiolatek. To pierwsza ofiara Doriana
floryda huragan free shut 1200.jpg
Huragan Dorian nie ustaje. Nakaz ewakuacji części Florydy

Huragan zniszczył tam około 13 tysięcy domów. Prędkość wiatru dochodzi do 300 kilometrów na godzinę. Mieszkańcy przebywają w specjalnie przygotowanych miejscach schronienia.

Apel wiceprezydenta USA

Wiceprezydent USA, Mike Pence zaapelował na konferencji prasowej w Warszawie, by "wszyscy, którzy znajdują się na trasie huraganu Dorian, przedsięwzięli wszelkie środki ostrożności i przeciwstawili się żywiołowi".

Wiceprezydent USA przypomniał, że Dorian osiągnął najwyższą, 5. kategorię. - Otrzymałem właśnie raport z krajowego centrum huraganów . Huragan Dorian osiągnął kategorię piątą, najwyższą i wieje z szybkością kilkuset kilometrów na godzinę - powiedział Pence na konferencji prasowej po spotkaniu z polskim prezydentem Andrzejem Dudą.

>>> [CZYTAJ WIĘCEJ] Dorian szaleje na Atlantyku. Władze dwóch stanów zarządzają ewakuację wybrzeży

Dodał, że obecnie strefa, w której przesuwa się huragan i którą zaatakuje, wynosi około 300 km. - Wszystkich, którzy znajdują się na trasie huraganu, do wszystkich tych apelujemy, żeby przedsięwzięli wszelkie środki ostrożności i żeby przeciwstawili się huraganowi - powiedział Pence.

Dorian zatrzymał prezydenta w Stanach

Przypomniał, że to właśnie z powodu Doriana Donald Trump przełożył wizytę w Warszawie. - Prezydent musiał zmienić swoje plany. Bardzo chciał tu przyjechać, ale stwierdził, że musi być na miejscu, żeby prowadzić swój naród w tej sytuacji - powiedział Pence. Dodał, że Trump kieruje "wysiłkami mającymi na celu usunięcie szkód" powstałych na skutek uderzenia Doriana.

Huragan Dorian pustoszy Bahamy. Raport Narodowego Centrum Huraganów (National Hurricane Center - NHC), wydany w poniedziałek o godz. 13 polskiego czasu mówi, że oko cyklonu jest nad wyspą Grand Bahama.

"To sytuacja zagrożenia życia. Mieszkańcy wyspy nie powinni opuszczać swoich schronień, nawet, kiedy oko cyklonu opuści już wyspę. Wiatr może się raptownie wzmóc po przejściu centrum huraganu" - czytamy w raporcie. Według specjalistów z NHC, zagrożeniem są podmuchy wiatru z prędkością 320 km/h, oraz sztormy, mogące powodować fale o wysokości między 5,5, a 7 metrów.

"Te zagrożenia będą utrzymywać się nad terytorium Grand Bahama przez resztę dnia" - piszą naukowcy.

Największe straty na Wyspach Abaco

Największe straty spowodowane przez Doriana zanotowano do tej pory na Wyspach Abaco, wchodzących w skład Bahamów. Kraje Wspólnoty Brytyjskiej wyraziły gotowość wsparcia władz i mieszkańców wysp w walce żywiołem.

Amerykańskie władze ogłosiły tymczasem obowiązkową ewakuację ponad miliona mieszkańców wschodniego wybrzeża, zagrożonego przez huragan. Nakaz opuszczenia domów dotyczy mieszkańców Florydy, Georgii i Karoliny Południowej.

>>> [CZYTAJ WIĘCEJ] Dorian wściekle uderzył w Bahamy. Wieje nawet 350 km/h, sytuacja katastrofalna

Przed dotarciem do amerykańskiego wybrzeża Dorian stanie się ponownie huraganem 4. kategorii, a w kolejnych dniach jego siła na stopniowo słabnąć. Według prognoz, Dorian nie uderzy bezpośrednio we Florydę, tylko skręci na północ i będzie przesuwał się wzdłuż wybrzeża. Część tego stanu znajdzie się na granicy huraganu. W zagrożonych rejonach wydano nakazy ewakuacji.


mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak