X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Jarosław Gowin: jestem zdecydowanym przeciwnikiem finansowania in vitro

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2019 12:11
- Zabiegi in vitro są procedurą medyczną o tak niskim poziomie skuteczności, że nie powinny być finansowane ze środków publicznych - ocenił wicepremier Jarosław Gowin, komentując  decyzję krakowskich radnych, którzy przyjęli miejski program dotyczący tej metody.
Wiceprezes Rady Ministrów Jarosław Gowin podczas konferencji prasowej podsumowującej efekty działań rządu na terenie Małopolski
Wiceprezes Rady Ministrów Jarosław Gowin podczas konferencji prasowej podsumowującej efekty działań rządu na terenie MałopolskiFoto: PAP/Jacek Bednarczyk

W rozmowie z dziennikarzami krakowski poseł przypomniał, że jego stanowisko w tej sprawie "jest znane i niezmienne od lat". - Jestem zdecydowanym przeciwnikiem finansowania zabiegów in vitro, zarówno z budżetów samorządów, jak i budżetu państwa - podkreślił wicepremier.

Jarosław Gowin PAP 1200.jpg
Jarosław Gowin: skoncentrujemy się na wzroście gospodarczym i przedsiębiorczym

Kraków sfinansuje in vitro

W środę Rada Miasta Krakowa przyjęła "Gminny program leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego". Projekt uchwały w tej sprawie złożyli radni klubu Koalicji Obywatelskiej. Pierwsze pary będą mogły skorzystać z programu od przyszłego roku, o ile decyzji nie uchyli wojewoda małopolski.

Za przyjęciem uchwały głosowało 22 radnych (z klubów Koalicji Obywatelskiej, Krakowa dla Mieszkańców i Przyjaznego Krakowa). Przeciwni było 15 radnych Prawa i Sprawiedliwości. Czterech radnych z Przyjaznego Krakowa było nieobecnych podczas głosowania.

youtube barbara nowak 1200.jpg
Małopolska kurator oświaty: standardy WHO są treściami propedofilskimi

Program dla 100 par

Z programu na początek będzie mogło skorzystać 100 par. Zgodnie z założeniami, miasto dofinansowałoby tylko jedną procedurę zapłodnienia pozaustrojowego dla par mieszkających w Krakowie. Należy przy tym spełnić ustawowe wymogi dopuszczające do podjęcia takiej terapii, wyrazić zgodę na samodzielne pokrycie kosztów przechowywania zarodków. Z programu mogą skorzystać kobiety w wieku od 20 do 43 lat.

Kraków może dofinansować nawet 5 tys. zł w ramach miejskiego programu.

Statystyki niepłodości w Krakowie

Według danych Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu i Embriologii niepłodność dotyka 1,5 mln par w Polsce. Liczba par borykająca się w Krakowie z takim problemem jest szacowana na 30 tys., z których ok. 600 rocznie wymaga leczenia metodami zapłodnienia pozaustrojowego.

st

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Walka ze smogiem w Krakowie. Od niedzieli całkowity zakaz palenia węglem i drewnem

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2019 11:10
Od niedzieli w Krakowie zacznie obowiązywać uchwała antysmogowa przewidująca całkowity zakaz palenia węglem i drewnem. Zakaz dotyczy nie tylko pieców i palenisk węglowych, ale także kominków i ciężkich, stacjonarnych grillów. Władze miasta zapewniają, że jest ono przygotowane na wejście w życie uchwały.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosław Gowin: politycy Zjednoczonej Prawicy udowodnili, że można dotrzymywać obietnic

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2019 12:56
Wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin uruchomił portal pokazujący, co zmieniło się w Małopolsce przez ostatnie cztery lata rządów Zjednoczonej Prawicy. - Możemy z dumą stanąć wobec mieszkańców Małopolski i powiedzieć, że dotrzymaliśmy obietnic. Jako drużyna Zjednoczonej Prawicy zobowiązujemy się, że tutaj, w Małopolsce pojawi się jeszcze więcej kluczowych inwestycji - zadeklarował.
rozwiń zwiń