X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Była dyrektor w Planned Parenthood: zobaczyłam aborcję na własne oczy, rozdarło mi to serce

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2019 12:19
Do polskich kin w listopadzie wchodzi film "Nieplanowane" ("Unplanned") opowiadający historię byłej dyrektor w wielkiej aborcyjnej organizacji Planned Parenthood. Film przez 14 tygodni był wyświetlany w amerykańskich kinach, a następnie utrzymywał się w czołówce sprzedaży na DVD. - To, że zobaczyłam aborcję na własne oczy, po prostu rozdarło mi serce - mówiła w rozmowie z KAI Abby Johnson, bohaterką filmu. 
Abby Johnson
Abby JohnsonFoto: YOUTUBE.COM/EWTN

Planned Parenthood to największa organizacja aborcyjna na świecie. Rocznie wykonuje ponad 300 tys. zabiegów w samych Stanach Zjednoczonych. Z działalnością organizacji działającej od 1942 roku wiąże się wiele kontrowersji. 

Czytaj więcej
aborcja usg dziecko 1200 shutt.jpg
Ujawnili kulisy handlu tkankami abortowanych dzieci. Dziennikarzom grozi proces

"W momencie gdy zobaczyłam zabieg, poczułam się jakbym patrzyła bezradnie, jak takie samo dziecko umiera"

Do niedawna była ona finansowana przez rząd federalny USA, jednak prezydent Donald Trump uciął publiczne środki dla Planned Parenthood. 

Abby Johnson wspominała w rozmowie z KAI jak wielkim wstrząsem było dla niej udział w zabiegu usunięcia ciąży.

- Poproszono mnie, abym weszła i asystowała przy zabiegu aborcji przy jednoczesnym ultrasonografie. To był dla mnie straszny szok - zobaczyłam 13 tygodniowe dziecko walczące o życie w łonie mamy przeciwko narzędziom aborcyjnym. I dokładnie w tym momencie zdałam sobie sprawę, że w tym łonie było ludzkie życie, że aborcja to życie zabiera niewinnej ludzkiej istocie i jeśli te dwie rzeczy były prawdą, to wiedziałam, że byłam po złej stronie całej debaty. Więc skończyło się na tym, że odeszłam i zaczęłam głośno mówić o moich doświadczeniach - zwierzała się Abby Johnson.

Źródło: YOUTUBE.COM/Unplanned Movie

- To, że zobaczyłam aborcję na własne oczy, po prostu rozdarło mi serce. Gdybym zobaczyła 3-latka, który walczy o życie, bo ktoś chce mu je odebrać - zainterweniowałabym! W momencie gdy zobaczyłam zabieg, poczułam się jakbym patrzyła bezradnie, jak takie samo dziecko umiera - dodała.

Handel szczątkami dzieci

Skandal w związku z handlem tkankami dzieci poddanych aborcji wybuchł w 2015, gdy ujawniono praktyki organizacji. Sieć klinik aborcyjnych została oskarżona o handel organami, które pochodziły z aborcji, co jest zakazane w amerykańskim prawie. W związku z korzystaniem przez Planned Parenthood z federalnego finansowania w sprawie interweniował sam Kongres USA.

David Daleiden i współpracująca z nim Sandra Merritt, podający się za przedstawicieli firmy zainteresowanej kupnem organów, spotkali się z dr Deborą Nucatolą pracującą dla Planned Parenthood. Nagranie z ukrytej kamery pokazuje lekarkę opisującą proces pozyskiwania organów od zabijanych dzieci. Informuje w nim także, które rodzaje tkanek są najbardziej poszukiwane i jakie osiągają ceny.

Upublicznienie informacji o handlu tkankami wywołało wiele protestów przed klinikami aborcyjnymi Planned Parenthood i wycofało poparcie niektórych stanów USA dla organizacji. Każdego roku w klinikach Planned Parenthood przeprowadzanych jest ok. 320 000 aborcji.

dcz

Zobacz więcej na temat: ŚWIAT aborcja
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Makabryczne odkrycie w domu lekarza. Tysiące martwych płodów

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2019 20:22
Szokującego odkrycia dokonano w domu zmarłego na początku września amerykańskiego lekarza, dr. Ulricha Klopfera, który przeprowadzał aborcje. Znaleziono tam ponad 2 tys. fragmentów ludzkich płodów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Każde dziecko jest świętym darem Boga". Donald Trump w ONZ o aborcji

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2019 13:25
Prezydent Stanów Zjednoczonych zapowiedział walkę ze zjawiskiem aborcji na życzenie oraz z prześladowaniem mniejszości religijnych i seksualnych. W przemówieniu, wygłoszonym na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku Donald Trump mówił, że jego administracja występuje w obronie ludzkiej godności na całym świecie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Australia: aborcja zalegalizowana w całym kraju. Zmieniono przepisy sprzed 119 lat

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2019 12:42
Po wielu debatach i dwóch tygodniach protestów w najludniejszym stanie Australii zalegalizowano aborcję. Nowa Południowa Walia była ostatnim stanem, w którym nielegalna aborcja była związana z odpowiedzialnością karną.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Słowacja: parlament nie przyjął postulatów pro-life. Dzieci bez większej ochrony

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2019 13:26
Podczas trwającej sesji parlamentu słowaccy posłowie zajęli się czterema różnymi projektami dotyczącymi zwiększenia ochrony nienarodzonych. Żaden nie uzyskał większości głosów.
rozwiń zwiń