X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

R. Czarnecki: wystąpienie J. Wojciechowskiego spokojne i merytoryczne

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2019 08:41
- Polski kandydat był sobą, nie kłaniał się okolicznościom, powiedział co myśli o strukturze rolnictwa w Unii Europejskiej – komentował przesłuchanie Janusza Wojciechowskiego w związku z kandydaturą na stanowisko komisarza ds. rolnictwa Ryszard Czarnecki eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości.
Audio
  • 02.10.19 Ryszard Czarnecki: o wyniku głosowania zadecydowała polityka
Ryszard Czarnecki, europoseł Prawa i Sprawiedliwości
Ryszard Czarnecki, europoseł Prawa i Sprawiedliwości Foto: PR24/Adam Koniecki

"O wyniku głosowania zadecydowała polityka"

- W polskim interesie jest bronienie mniejszych gospodarstw rolnych. Janusz Wojciechowski był atakowany głównie przez posłów komisji środowiska, którzy twierdzą, że takie gospodarstwa są mniej ekologiczne, pomijając przy tym zupełnie społeczny aspekt rolnictwa. O tym, że Janusz Wojciechowski nie uzyskał poparcia 2/3 głosów koordynatorów zdecydowała polityka – podkreślił Ryszard Czarnecki, który obserwował przesłuchanie polskiego kandydata.

wojciechowski1200.jpg
Parlament Europejski: Janusz Wojciechowski musi odpowiedzieć na dodatkowe pytania

Europoseł dodał, że jego zdaniem Janusz Wojciechowski dostanie tekę komisarza. - Głosować będzie komisja rolnictwa, a tam jak myślę, cieszy się on sporym poparciem – zaznaczył.

"Niebywałe, by zwalczać kandydata własnego kraju"

Ryszard Czarnecki odniósł się także do uwagi europosła Janusza Lewandowskiego, że zgłoszenie Janusza Wojciechowskiego było błędem. – Przypomnę, że gdy pan Lewandowski kandydował na komisarza, publicznie poparłem jego kandydaturę. Teraz oczekiwałbym od opozycji wspierania polskiego kandydata. Pamiętam, jak na komisji kontroli budżetu dwie posłanki Platformy Obywatelskiej, panie Róża Thun i Julia Pitera atakowały polskiego kandydata do europejskiego NIK, właśnie Janusza Wojciechowskiego. To niebywałe, by zwalczać kandydata własnego kraju, gdy nie ma on polskiej alternatywy na dane stanowisko – stwierdził europoseł.

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Artur Wróblewski: kandydatura J. Wojciechowskiego ma dla Polski wymiar egzystencjalny

Zapraszamy do wysłuchania zapisu audycji.

Rozmawiała Eliza Olczyk

PR24/ka

____________________ 

Data emisji: 02.10.2019

Godzina emisji: 07.35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prof. Z. Krasnodębski: uwagi ws. J. Wojciechowskiego były bezpodstawne

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2019 21:00
- Są pewne grupy w Parlamencie Europejskim, które chciałyby odrzucenia niektórych kandydatów na unijnych komisarzy, ale nie obserwujemy, by główne frakcje zwarły się w jakimś boju - powiedział prof. Zdzisław Krasnodębski, eurodeputowany PiS. - Wszyscy prawdopodobnie pozytywnie zagłosują nad nowym kształtem KE - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Podgórski: byłbym zdziwiony, gdyby Wojciechowski nie został komisarzem

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2019 21:59
- Bazując na pewnych kuluarowych informacjach, ale także na doniesieniach medialnych, byłbym niezwykle zdziwiony, gdyby Janusz Wojciechowski nie został unijnym komisarzem ds. rolnictwa. Jeżeli byłyby jakiekolwiek problemy, rozpatrywałbym je wyłącznie w kategoriach pewnej gry politycznej - powiedział w Polskim Radiu 24 Jacek Podgórski, dyrektor Instytutu Gospodarki Rolnej.
rozwiń zwiń